Trwa ładowanie...
d1xeywy

Dziewczyna w sieci pająka

Najnowsze informacje
2.3
(4 głosy)
Oceń:
11
2
d1xeywy
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki

"Dziewczyna w sieci pająka" to film przedstawiający kontynuację losów bohaterów znanych z serii powieści kryminalnych "Millenium". Poprzednią ekranizacją cyklu była wyreżyserowana przez Davida Finchera "Dziewczyna z tatuażem" z 2011 roku.

Dziewczyna w sieci pająka – opis fabuły

Główna bohaterką "Dziewczyny w sieci pająka" jest hakerka Lisbeth Salander (Claire Foy), która ponownie wspólnie z dziennikarzem Mikaelem Blomkvistem (Scerrir Gudnasson) wikła się w sieć intryg, zwracając przy tym uwagę służb specjalnych. Cyberprzestępcy, szpiedzy i wszechobecna korupcja to niełatwi przeciwnicy.

Dziewczyna w sieci pająka – filmowa adaptacja powieści

"Dziewczyna w sieci pająka" to przeniesiona na ekrany powieść wydana w Polsce pod tytułem "Co nas nie zabije". Jest to 4. tom bestsellerowego cyklu znanego jako "Millenium", jednak ta publikacja otwiera nowy rozdział w historii serii powieści. Główna trylogia wyszła spod pióra Stiega Larssona, jednak autor zmarł i nie zdążył napisać więcej – a miał w planach wydanie w sumie dziesięciu książek o uniwersum "Millenium". Autorem kolejnej części, tomu zatytułowanego "Co nas nie zabije" został więc David Lagercrantz.

Tytuł filmu brzmi "Dziewczyna w sieci pająka", jest więc polskim tłumaczeniem angielskiej wersji książki i produkcji filmowej – "The Girl in the Spider's Web".

Dziewczyna w sieci pająka – ciekawostki

  • "Dziewczyna w sieci pająka" (2018) jest kolejną po "Dziewczynie z tatuażem" (2011) adaptacją książek z serii "Millenium". Starszą produkcję wyreżyserował David Fincher, a w obsadzie znaleźli się Daniel Craig (jako Mikael Blomkvist) oraz Rooney Mara (jako Lisbeth Salander) – żadna z tych osób nie była zaangażowana w prace nad nowym filmem.
  • Rolę Lisbeth Salander w "Dziewczynie w sieci pająka" zaproponowano Natalie Portman i Scarlett Johansson, które początkowo były brane pod uwagę również do tytułowej roli w filmie "Dziewczyna z tatuażem". Tym razem w gronie aktorek, które również mogłyby wcielić się w postać Lisbeth Salander, znalazły się też Alicia Vikander i Felicity Jones. Ostatecznie główną bohaterkę odegrała Claire Foy.
  • Film "Dziewczyna z tatuażem" miał premierę w 2011 roku i był adaptacją pierwszego tomu trylogii pt. "Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet", natomiast powstała w 2018 roku "Dziewczyna w sieci pająka" bazuje na czwartym tomie cyklu.
  • Niezależnie od wspomnianych wyżej produkcji powstała też seria filmów na podstawie całej trylogii Larssona: "Millennium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet" (2009), "Millennium: Dziewczyna, która igrała z ogniem" (2009) oraz "Millennium: Zamek z piasku, który runął" (2009).
Dziewczyna w sieci pająka
Tytuł oryginalny

The Girl in the Spider's Web

Gatunek

kryminał, thriller

Kraj produkcji

Szwecja, Niemcy, Wielka Brytania, Kanada, USA

Rok produkcji

2018

Data polskiej premiery

26.10.2018

Podziel się opinią

11
2

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1xeywy
d1xeywy
d1xeywy