Trwa ładowanie...
d1m5tf8

El Cid - legenda o mężnym rycerzu

Najnowsze informacje
3.6
(146 głosów)
Oceń:
d1m5tf8

Rodrigo, syn kastylijskiego szlachcica, jest dobrze przyjmowany na dworze królewskim. Przyjaźni się z Sancho, najstarszym synem króla Hiszpanii, następcą hiszpańskiego króla. Narzeczoną Rodrigo jest Gimena, piękna dziewczyna, córka Hrabiego Gormazu, Alfreda, niechętnego temu związkowi. Beztroski okres życia na dworze królewskim kończy się dla Rodrigo wraz ze śmiercią króla Ferdynanda. Rodrigo szybko orientuje się, że znalazł się w centrum spisku, którego celem jest pozbawienie życia Sancho i osadzenie na tronie jego młodszego brata, Alfonso.

Losy toczą się tak, że Rodrigo błyskawicznie traci to wszystko, czego nawet nie był w stanie docenić: najlepszego przyjaciela, miłość Gimeny, swój honor – na dodatek zostaje niesprawiedliwie wygnany z domu.

Daleko od domu, na obcym sobie terenie, Rodrigo rozpoczyna z pomocą kilku dobrych ludzi – przy olbrzymiej pomocy arabskiego księcia Al-Mutamina – pełną niebezpieczeństw i przygód podróż. Jest jednym z przywódców żołnierzy, odzyskujących tereny zagarnięte przez najzagorzalszego wroga nowo koronowanego króla, zdradzieckiego El Yussuffa. Dla Rodrigo ta epicka przygoda staje się szansą odzyskania własnego honoru szacunku króla i miłości Gimeny.

El Cid - legenda o mężnym rycerzu
Tytuł oryginalny

Cid: La leyenda, El

Gatunek

animowany

Kraj produkcji

Hiszpania

Rok produkcji

2003

Data światowej premiery

16.04.2004

Czas trwania

91 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1m5tf8
d1m5tf8
d1m5tf8