Trwa ładowanie...
oprac. Jakub Zagalski
17-11-2018 08:42

"Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda" w polskich kinach z ukraińskim dubbingiem

Sieć kin Helios wychodzi naprzeciw oczekiwaniom Ukraińców przebywających w Polsce. W samej Warszawie do szkół i przedszkoli uczęszcza 1,4 tys. dzieci z Ukrainy.

Share
"Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda" w polskich kinach z ukraińskim dubbingiemŹródło: Materiały prasowe
da9m9w1

"Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda", najnowsza produkcja z uniwersum "Harry'ego Pottera" trafiła do polskich kin 16 listopada. Tymczasem w niedzielę 18 listopada odbędą się specjalne pokazy tego filmu w ukraińskiej wersji językowej. "Фантастичні звірі: Злочини Ґріндельвальда" będzie można obejrzeć w kinach sieci Helios w całej Polsce.

– Postanowiliśmy pokazać film z ukraińskim dubbingiem, gdyż chcieliśmy wyjść naprzeciw ukraińskojęzycznej widowni mieszkającej w Polsce – tłumaczyła Maja Nowak z biura prasowego sieci Helios.

Nowak ujawniła, że dystrybutor Warner Bros. jako pierwszy wyraził gotowość dostarczenia filmu w takiej wersji. Helios prowadzi jednak rozmowy z innymi dystrybutorami i jeśli pojawi się zainteresowanie, w polskich kinach będzie więcej filmów z ukraińskim dubbingiem.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

"Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda" to kontynuacja filmu "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" z 2016 r., który zgarnął Oscara za najlepsze kostiumy i był nominowany za scenografię.

da9m9w1

Akcja nowego filmu, do którego scenariusz napisała J.K. Rowling, rozpoczyna się w 1927 r., kilka miesięcy po tym, jak Newt pomógł zdemaskować i schwytać niesławnego czarnoksiężnika Gellerta Grindelwalda. Ten dotrzymał danego wcześniej słowa i uciekł w dramatycznych okolicznościach. Cały czas gromadzi nowych zwolenników swojej sprawy — wyniesienia czarodziejów ponad wszystkie niemagiczne istoty. Jedyną osobą będącą w stanie go powstrzymać jest czarodziej, którego niegdyś uważał za swojego najlepszego przyjaciela — Albus Dumbledore. Jednak Dumbledore nie obejdzie się bez pomocy swojego byłego ucznia Newta Scamandera, któremu już raz udało się pokrzyżować plany Grindelwaldowi. Przygoda ponownie splata losy Newta, Tiny, Queenie i Jacoba. Jednak misja ta będzie także sprawdzianem ich lojalności, kiedy będą stawiali czoła nowym zagrożeniom w coraz bardziej niebezpiecznym i podzielonym świecie czarodziejów.

W rolach głównych Eddie Redmayne, Johnny Depp , Ezra Miller i Katherine Waterston.

da9m9w1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
da9m9w1
da9m9w1