Trwa ładowanie...
28-07-2009 13:43

Festiwal "Dwa Brzegi" po raz trzeci

Festiwal "Dwa Brzegi" po raz trzeciŹródło: PISF
db32707
db32707

W sobotę rusza kolejna, trzecia już edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym i Janowcu. Impreza potrwa dziewięć dni.

Na repertuar filmowy Festiwalu Dwa Brzegi złożą się w znacznej mierze filmy wyselekcjonowane na tegorocznych festiwalach filmowych. Będą to przede wszystkim tytuły reprezentujące nurt kina autorskiego, artystycznego i niezależnego.

Podobnie jak w ubiegłym roku projekcjom towarzyszyć będą spotkania z twórcami prezentowanych dzieł, organizowane pod hasłem "Porozmawiaj z nimi". Z kolei w ramach corocznego cyklu "Lekcja kina - spowiedź twórcy filmowego" o swoich filmowych pasjach i inspiracjach opowie Piotr Szulkin. Natomiast bohaterką cyklu "I Bóg stworzył aktorkę" będzie w tym roku Krystyna Janda. Zaprezentowane zostaną zarówno jej kreacje filmowe, jak i teatralno-muzyczne; odbędzie się też cykl spotkań, w których z udziałem aktorki.

Projekcje filmów fabularnych poprzedzane są prezentacją filmów krótkometrażowych, a uczestnicy Festiwalu Dwa Brzegi będą też mogli brać udział w warsztatach filmowych, fotograficznych i plastycznych.

db32707
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
db32707