Trwa ładowanie...
03-09-2014 12:14

Festiwal Filmowy "Integracja Ty i Ja"

Share
Festiwal Filmowy "Integracja Ty i Ja"Źródło: Studio Munka-SFP
d1a9g7h

35 produkcji filmowych walczyć będzie o laur zwycięzcy rozpoczętego we wtorek w Koszalinie 11. Festiwalu Filmowego "Integracja Ty i Ja". Impreza jest poświęcona życiu i problemom osób niepełnosprawnych.

W konkursie filmowym o statuetkę Motyla 2014 zmierzy się 10 fabuł, 19 dokumentów i sześć filmów amatorskich, zgłoszonych przez osoby z niepełnosprawnością bądź zrealizowane z ich udziałem. Filmy powstały m.in. w Włoszech, Francji, Holandii, Estonii, Szwecji, Norwegii, Finlandii, Wielkiej Brytanii, Australii, Argentynie i Polsce.

Jak powiedziała PAP Anna Makochonik, rzeczniczka imprezy, hasło tegorocznej edycji to: "Film - podróż bez barier". "Na festiwal zaprosiliśmy podróżników niepełnosprawnych, którzy przemierzają najtrudniejsze górskie szlaki, nurkują, docierają do serca dżungli i ukrytych zakamarków naszego globu, by opowiedzieli nam o swoich niezwykłych wyprawach, przygodach i odkryciach" - dodała.

Podróżnicy wezmą udział w tzw. żywych lekcjach w koszalińskich szkołach i tamtejszym zakładzie karnym, codziennie będą się spotykać z festiwalową publicznością.

d1a9g7h

Podczas festiwalu odbędzie specjalny pokaz "Cinema Paradiso" w reżyserii Giuseppe Tornatore z audiodeskrypcją.

W programie festiwalu znalazły się też wystawy, koncerty, spotkania, warsztaty szermierki na wózkach i fotograficzne, spektakle, happeningi, wykłady filmowe. Odbędzie się też konferencja naukowa "Film - podróż bez barier".

Po raz czwarty festiwalowi będą towarzyszyć Małe Festiwale Ty i Ja. W 28 miejscowościach całej Polski, ośrodki kulturalne, społeczne, fundacje i stowarzyszenia będą szerzyć ideę integracji osób niepełnosprawnych z lokalnymi społecznościami.

"Małe Festiwale odbywają się równolegle z głównymi wydarzeniami festiwalowymi w Koszalinie, jednak program wydarzeń artystycznych ośrodki układają i realizują samodzielnie. Uczestnicy mają okazję np. obejrzeć wybrane festiwalowe filmy w 15 kinach studyjnych w Polsce" - podkreśla Makochonik.

d1a9g7h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1a9g7h
d1a9g7h