Trwa ładowanie...
d1b8meu
Aktualności

Festiwal w Wenecji ma już swojego faworyta

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Festiwal w Wenecji ma już swojego faworyta
d1b8meu

Film 'The Queen' Stephena Frearsa uważany jest zarówno przez krytykę, jak i przez publiczność za faworyta do głównej nagrody 63. Festiwalu Filmowego w Wenecji - podają włoskie media. Dotychczas wyświetlono połowę z dwudziestu dwóch konkursowych filmów.

W swoim filmie Frears przedstawił tydzień z życia brytyjskiej rodziny królewskiej po śmierci księżnej Diany, w tym pełne napięć stosunki Buckingham Palace z rządem Tony'ego Blaira w dniach żałoby. Odtwórczyni roli królowej Elżbiety II - Helen Mirren - wskazywana jest przez prasę za niemal pewną kandydatkę do nagrody dla najlepszej aktorki.

Włoska krytyka pokłada nadzieję w filmie "La Stella che no c'e" mistrza rodzimego kina, Gianniego Amelio, nakręconym w Chinach, m.in. w robotniczych dzielnicach nędzy. Film piękny, surowy i poetycki - ocenił sprawozdawca telewizji RAI, wskazując na znakomitą i zasługującą na nagrodę grę jednego z najbardziej znanych włoskich aktorów, Sergio Castellitto.

Za największe niefilmowe wydarzenie weneckiej imprezy uznano wizytę premiera Romano Prodiego, który wziął udział w projekcji dzieła Amelio. Podkreśla się, że od lat żaden szef włoskiego rządu nie był gościem festiwalu.

ZOBACZ GALERIĘ FESTIWALOWEGO FAWORYTA

d1b8meu

Podziel się opinią

Share
d1b8meu
d1b8meu