Trwa ładowanie...
d4719vb

Fresh Horses

Najnowsze informacje
4.6
(4 głosy)
Oceń:
Fresh Horses to amerykański dramat o miłosnych perypetiach studenta collegu
d4719vb
WP Film
Źródło: WP Film

Fresh Horses – opis

Fresh Horses to film w reżyserii Davida Anspaugh'a, w którym główne role przypadły Andrew McCarthy'owi i Molly Ringwald.

Matt Larkin (Andrew McCarthy), student college'u w Cincinnati wydaje się mieć perfekcyjne życie, jest lubiany, niedługo skończy szkołę, ma narzeczoną, przyjaciół, dużo imprezuje i dobrze się bawi. Ale kiedy poznaje Jewel (w tej roli Molly Ringwald) jego skrupulatnie poukładane życie składa się jak domek z kart i zmienia się na zawsze.

Matt jest zadowolony ze swojego życia, więc kiedy jego najlepszy przyjaciel Tipton (Ben Stiller) opowiada mu historię nocy w wiejskim domu pełnym spektakularnych postaci, piwa, muzyki i kobiet, Matt wyśmiewa go. Jednakże, kiedy myśli o małżeństwie dochodzi do wniosku, że można byłoby trochę się zabawić, zanim rozpocznie poważne życie. Razem z kolegą jadą do domu, w którym oczekują szalonej zabawy. Jednak, gdy tam docierają zastają tylko efekty burzliwej nocy – resztki papierosów, rozrzucone butelki, samotnego rowerzystę w basenie i kobiecy chichot dobiegający z góry. Rozczarowany Matt idzie do kuchni po piwo dla Tiptona i spotyka tam Jewel – tajemniczą dziewczynę, wyglądającą na jeszcze niewykształconą. Zaczyna ona intrygować Matta. Podoba mu się mimo że dzielą ich różnice społeczne. Jego życie wkrótce obraca się o 180 stopni. Matt zrywa zaręczyny ze swoją bogata narzeczoną, wymyka się nocami i przestaje spotykać się z przyjaciółmi. Nie zdawał sobie jednak sprawy kim naprawdę jest Jewel, niebawem odkrywa jej tajemnice (ma męża i ojczyma oraz jest nieletnia).

W rezultacie dwa światy zderzają się i wygląda na to, że są skazane na okoliczności. Dalsze wydarzenia doprowadzają do tego, że Jewel odchodzi od męża i poznaje kogoś nowego w college'u.

Fresh Horses – ciekawostki

Film Fresh Horses był nagrywany m.in. w Kentucky, w miejscowościach Campbell, Kenton, Boone i Gallatin, oraz w Warsaw, Ohio, Uniwersytecie Cincinnati w mieście Cincinnaty, w parku rozrywki King Island, następnie w Deerfield Township, Warren County, Ohio, i Switzerland County, w Indianie.

Fresh Horses to film oparty na sztuce o tym samym tytule, w reżyserii Larry Ketron. Pierwszy raz została ona wystawiona w WPA Theatre w Nowym Jorku 4 lutego 1986 roku. Zagrała w niej m. in. Suzy Amis.

Recenzje krytyków były mieszane. Michael Wilmington stwierdził, że w filmie można podziwiać wiele rzeczy, dialogi są świeże, jednocześnie smutne i zabawne. Krytyk docenił pracę reżysera i autora zdjęć Freda Murphy – nadanie filmowi Fresh Horses charakterystycznej kompozycji – nastrojowej i poetyckiej, tęsknej, przesiąkniętej smutkiem.

Film Fresh Horses zarobił w premierowy weekend 3,074,292 $ i ogółem 6,640,346 $. Nie udało mu się odzyskać swojego 14- milionowego budżetu.

Odtwórcy głównych ról, Molly Ringwald i Andrew McCarthy, spotkali się wcześniej na planie filmu Pretty In Pink.

Fresh horses to 'świeże konie'. Termin ten określa konie, którymi jeźdźcy wymieniali zmęczone zwierzęta podczas długiej jazdy. W filmie odnosi się on do kobiet. Jak stwierdził jeden z bohaterów – Tipton, mężczyźni mają czasami ochotę na zmianę swojego życia, tak, jak jeździec zmienia w trakcie jazdy konia na świeżego.

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4719vb
d4719vb
d4719vb