Trwa ładowanie...
d2u14v3

Frida

Najnowsze informacje
3.9
(952 głosy)
Oceń:
d2u14v3

Historia niezwykłego i pozbawionego konwenansów życia malarki Fridy Kahlo rewolucjonistki politycznej, artystycznej i obyczajowej. Od burzliwego romansu z Diego Riverą, jej mężem i mentorem, poprzez kontrowersyjny flirt z Lwem Trockim, do prowokacyjnych związków z innymi kobietami. A w tle wielka sztuka XX wieku oraz polityczna, artystyczna i seksualna rewolucja.

„Frida” to kronika życia Fridy Kahlo (Salma Hayek), szczerze i bez reszty dzielonego z Diego Riverą (Alfred Molina); opowieść o dwojgu bezkompromisowych artystów i ich ataku na konwencjonalny świat sztuki lat 30.

Frida Kahlo, do połowy lat 80-tych właściwie nieznana poza Meksykiem, jest obecnie najbardziej podziwianą malarką na świecie, a jej obrazy stale biją rekordy cenowe na aukcjach. O niej i jej związku z Diego Riverą (znany meksykański artysta) napisano po angielsku i hiszpańsku ponad 100 książek! Ostatnio poczta Stanów Zjednoczonych wydała znaczek z Fridą Kahlo w ramach Pocztowego Programu Upamiętniania Sławnych Postaci. W ten sposób Frida została pierwszą kobietą latynoską uhonorowaną w ten sposób przez amerykańską pocztę!

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2u14v3
d2u14v3
d2u14v3