Trwa ładowanie...
d48cdvh
02-11-2006 09:08

Gala Al-Dżaziry w atmosferze protestów

d48cdvh
d48cdvh

W atmosferze protestów w teatrze miejskim w mieście Piacenza, na północy Włoch, odbył się koncert z okazji dziesięciolecia katarskiej telewizji Al-Dżazira. Przed gmachem teatru pikietę przeciwko obchodom jubileuszu stacji zorganizowali politycy prawicowych partii Forza Italia i Liga Północna.

Podczas demonstracji nie brakowało napięć, ale nie doszło do żadnych incydentów. Przed teatrem protestowało około 250 osób oburzonych tym, że Włochy udzieliły gościny uroczystościom z okazji 10. rocznicy założenia telewizji, która - jak podkreślały - powiązana jest z terroryzmem, gloryfikuje islamskich fundamentalistów i dopuszcza się obrazy papieża Benedykta XVI. Ponadto uczestnicy pikiety za niedopuszczalne uznali organizowanie takiej uroczystości w dniu Wszystkich Świętych.

Porządku w czasie manifestacji pilnowało stu policjantów.

Kilka godzin wcześniej nad Piacenzą przeleciała awionetka, z pokładu której rozrzucono ulotki, nawołujące do udziału w pikiecie.

Tymczasem z powodów technicznych, jak poinformowano, nie doszło do transmisji koncertu na cały świat. Dokładne powody rezygnacji nie są znane. W czasie przeznaczonym na transmisję Al-Dżazira nadawała reklamy swego kanału w języku angielskim, który zacznie emisję w połowie listopada.

Galę w Piacenzie uświetniło światowe prawykonanie symfonii pod tytułem "Wschód", napisanej specjalnie na tę okazję przez libańskiego kompozytora Marcela Khalifa.

d48cdvh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d48cdvh