Trwa ładowanie...
dz0nm01

Gambit, czyli jak ograć króla

Najnowsze informacje
3.7
(8 głosów)
Oceń:
1
dz0nm01

„Gambit, czyli jak ograć króla” (ang. Gambit) to amerykańska komedia kryminalna z 2012 roku w reżyserii Michaela Hoffmana. Scenariusz napisali Ethan Coen i Joel Coen, muzykę skomponował Rolfe Kent, a za produkcję odpowiadają Adam Ripp i Philip Elway. Film stanowi remake obrazu o tym samym tytule z 1966 roku.

Kurator sztuki postanawia zemścić się na swoim szefie, chcąc sprzedać mu fałszywe dzieło Moneta. Aby zrealizować ten plan, potrzebuje pomocy ekscentrycznej i nieprzewidywalnej królowej rodeo z Teksasu.

Harry Deane (Colin Firth) to człowiek konkretny, taki jest też jego plan. A przynajmniej on tak sądzi... Główny bohater to kurator kolekcji impresjonistycznych obrazów należącej do magnata medialnego, Lorda Lionela Shabandara (Alan Rickman). Harry doskonale zdaje sobie sprawę z faktu, że jego szef desperacko pragnie zdobyć zaginiony obraz Moneta, wymyśla więc skomplikowany szwindel, by upiec dwie pieczenie na jednym ogniu – wzbogacić się ponad najśmielsze oczekiwania oraz zemścić za wszystkie lata upokorzeń.

Cała sztuka polega na tym, że dzieło, które chce nabyć dla Lorda Shabandara spryciarz Harry, zostało namalowane całkiem niedawno przez jego przyjaciela i wspólnika, Majora (Tom Courtenay), byłego wojskowego, który szczyci się fałszerskim talentem na światowym poziomie. Harry zaczyna wprowadzać swój nietypowy plan w życie w trakcie teksańskiego rodeo, kiedy to zagaduje PJ (Cameron Diaz), młodą kobietę, która właśnie wygrała zawody w ujarzmianiu cielaków, ukazując niebywałe umiejętności w posługiwaniu się lassem.

W filmie w rolach głównych zagrali: Colin Firth jako Harry Deane, Cameron Diaz - PJ Puznowski, Stanley Tucci - Martin Zaidenweber, Cloris Leachman - Babcia Merle, Alan Rickman - Lord Shahbandar, Tom Courtenay - Major WIngate, Togo Igawa – Takagawa, Anna Skellern – Fiona, Erica LaRose - Ranch Hand, Tanroh Ishida - Akihira Kontaro.

Gambit, czyli jak ograć króla
Tytuł oryginalny

Gambit

Gatunek

komedia, kryminał

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2012

Data światowej premiery

26.12.2012

Czas trwania

89 min.

Obsada

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dz0nm01
dz0nm01
dz0nm01