Trwa ładowanie...
20-06-2006 13:20

George Clooney nie popełnił plagiatu

Share
George Clooney nie popełnił plagiatu
d16hr2f

Francuski sąd odrzucił oskarżenie o plagiat wniesione przez tamtejszą scenarzystkę przeciwko George’owi Clooneyowi i wytwórni Warner Bros.

Stephanie Vergniault twierdziła, że historia ukazana w filmie "Syriana" jest w znacznej mierze zapożyczona z jej scenariusza napisanego w 2002 roku. Sędzia prowadzący sprawę orzekł jednak, że oba scenariusze "wyraźnie się różnią".

Tak jak fabuła thrillera "Syriana", scenariusz Vergniault - zatytułowany "Oversight" - opowiada o intrygach CIA i firm działających w przemyśle naftowym podczas wojny w Zatoce. KAŻDA INFORMACJA O CLOONEYU TO DOSKONAŁA OKAZJA DO ODWIEDZIN JEGO GALERII Sędzia stwierdził, że to czysty przypadek. Zauważył również, że Vergniault, która żądała 2,5 miliona dolarów odszkodowania, nie potrafiła udowodnić, iż wysłała scenariusz do kanadyjskiej wytwórni współpracującej z Warner Bros.

Vergniault poniesie wszelkie koszty sądowe związane z pozwaniem Section Eight, firmy Clooneya i reżysera Stevena Soderbergha oraz wytwórni Warner Bros, a także reżysera i scenarzysty filmu "Syriana", Stephena Gaghana.

d16hr2f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d16hr2f
d16hr2f