Trwa ładowanie...
d4f7244

Gérard Krawczyk

Najnowsze informacje
4.8
(6 głosów)
Oceń:
d4f7244

Reżyser, ukończył IDHEC, czołową francuską szkołę filmową.

Jeszcze jako student nakręcił w 1981 roku swój pierwszy film krótkometrażowy LE CONCEPT SUBTIL. Jest to, zainspirowana twórczością Woody’ego Allena, historia prywatnego detektywa badającego zniknięcie Boga. Film zdobył 8 nagród na międzynarodowych festiwalach i był nominowany do nagrody Cezara.

W 1986 roku wyreżyserował swój pierwszy film fabularny - żywy i nostalgiczny hołd dla złotej ery Hollywood - JE HAIS LES ACTEURS, do którego napisał scenariusz.

W 1987 roku Gérard nakręcił L'ETE EN PENTE DOUCE, w którym zagrali: Jean-Pierre Bacri, Jacques Villeret, Pauline Lafont, Guy Marchand, Jean Bouise i Claude Chabrol.

W latach 1990-1995 Gérard Krawczyk zrealizował kilka filmów reklamowych i został nagrodzony Brązowym Lwem na Festiwalu Reklamy w Cannes. W tym samym czasie napisał scenariusze m.in. do telewizyjnego filmu STRANGERS DANS LA NUIT w reżyserii Sylvaina Madigana.

W 1997 roku powrócił do filmów kinowych. Był współautorem scenariusza i reżyserem filmu HEROINES, w którym zagrali: Virginie Ledoyen, Maïdi Roth, Saïd Taghmaoui, Serge Reggiani i Charlotte de Turckheim.

Podczas pobytu Gérarda Pirèsa w szpitalu, Krawczyk reżyserował pierwsze sceny filmu TAXI. Był także drugim reżyserem JOANNY D’ARC Luca Bessona. W 1999 roku, po nakręceniu TAXI 2 z najbardziej dramatycznymi wyczynami kaskaderskimi w kinie francuskim, zyskał opinię wspaniałego reżysera filmów akcji. TAXI 2 był wielkim sukcesem kasowym.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4f7244
d4f7244
d4f7244