Trwa ładowanie...
d3cakjy

Ghost Dog: Droga samuraja

Najnowsze informacje
3.9
(415 głosów)
Oceń:
1
d3cakjy

W filmach Jima Jarmuscha często pojawiają się postaci samotników, żyjących z wyboru lub konieczności na marginesie społeczeństwa. Ghost Dog jest do nich podobny i inny zarazem.

Ghost Dog (Forest Whitaker) jest czarnoskórym zawodowym mordercą, pracującym dla jednego z podrzędnych bossów włoskiej mafii. To typowy wychowanek ulicy. Podczas porachunków pomiędzy młodocianymi gangami zostaje przypadkowo ocalony przez prawdziwego gangstera, akurat przechodzącego ulicą.

Odtąd Louie (John Tormey), stanie się jego zleceniodawcą i panem. Jako że Ghost Dog jest wyznawcą zen i zasad tradycyjnego kodeksu samurajskiego bushido, który nakazuje przede wszystkim całkowite oddanie swemu panu, wykonuje wszystkie zlecenia i stale doskonali swoje umiejętności.

Mieszka w spartańskich warunkach na dachu obok gołębnika, ćwicząc kendo i oddając się medytacjom w oczekiwaniu na kolejne zlecenia, przesyłane przez mafiozów za pośrednictwem gołębi. Pracuje zawsze w nocy, pojawia się bezszelestnie, jak duch (wszak nazywa się Ghost Dog) i bezbłędnie wykonuje swoje zadanie nie pozostawiając żadnych śladów...

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3cakjy
d3cakjy
d3cakjy