Trwa ładowanie...
d1jja1l

Heavy Mental

Najnowsze informacje
5.0
(1 głos)
Oceń:
d1jja1l

Mariusz to trzydziestoparoletni aktor, który nie może wykonywać swojego zawodu. Gdy staje przed publicznością, zapomina wyuczony na pamięć tekst. Od kiedy cierpi na tę psychiczną blokadę, w samotności i tajemnicy przed światem przygotowuje monodram "Zen w sztuce łucznictwa" jako część swojej psychoterapii.

Podczas ceremonii pogrzebowej poznaje Piotra, pracownika pomocy społecznej, który opiekował się jego zmarłym dziadkiem. Piotr to mroczny i podejrzany typ – w zamian za swoją opiekę wyłudza mieszkania od samotnych staruszków. Kilka dni po pogrzebie Mariusz otrzymuje od niego absurdalną propozycję. Piotr odda mu mieszkanie po dziadku w zamian za pomoc w zdobyciu dziewczyny.

Wykorzystywany przez swoich rodziców do opieki nad domem i młodszym bratem Mariusz ostatecznie podejmuje się tego z pozoru skazanego na niepowodzenie aktorskiego zadania. Poderwanie dziewczyny – Iny, nie sprawia Mariuszowi większych problemów. Przystojny, dobrze zbudowany aktor jest dla prowadzącej proste życie fryzjerki spełnieniem marzeń o życiu niezwykłym i pełnym wrażeń. W ten sposób od dawna przygotowywany przez Piotra plan, zaczyna działać. Cała trójka udaje się we wspólną wakacyjną podróż nad morze, gdzie dojść ma do "przekazania" dziewczyny.

Stajemy się świadkami mentalnej podróży głównych bohaterów, w której każdy chce coś ugrać dla siebie. Ich dotychczasowe pragnienia ulegają rozpadowi i wiedzeni instynktem samozachowawczym zaczynają walczyć już nie o to, co wydawało się życiowym celem, ale o to, co jest możliwe i dostępne. Są dziecinni i okrutni zarazem.

"Heavy Mental" to historia, w której granica między dziwnym, śmiesznym i smutnym jest wyjątkowo płynna.

Heavy Mental
Tytuł oryginalny

Heavy Mental

Gatunek

dramat, komedia

Kraj produkcji

Polska

Rok produkcji

2013

Data światowej premiery

17.04.2015

Czas trwania

107 min.

Obsada
d1jja1l

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jja1l
d1jja1l
d1jja1l