Trwa ładowanie...

Hollywood w Iraku

Share
Hollywood w Iraku
d7k5dh9

Powieść pułkownika Matthew Bogdanosa 'Thieves of Baghdad' o kradzieży dzieł sztuki podczas wojny w Iraku zostanie przeniesiona na duży ekran.

Prawa do adaptacji książki nabyły Valhalla Motion Pictures oraz Legendary Pictures. Film powstanie dla studia Warner Bros. Gale Anne Hurd zajmie się produkcją.

Książka Bogdanosa jest relacją ze śledztwa, jakim pułkownik kierował w Iraku, po tym jak z Muzeum Narodowego skradzionych zostało 150 tysięcy cennych dzieł sztuki. Akcję poszukiwania prowadził trzynastoosobowy zespół, w skład którego weszli przedstawiciele amerykańskich instytucji, współpracujący z grupą zagranicznych detektywów i ekspertów w dziedzinie sztuki. Dzięki dochodzeniu udało się odzyskać sporą liczbę przedmiotów będących dziedzictwem kulturowym Iraku. Bogdanos i jego ludzie zdołali przekonać do siebie cywili i zyskać ich zaufanie. Wiele eksponatów ukryli jednak sami pracownicy muzeum, którzy odmówili ich zwrotu do czasu wycofania się Amerykanów z kraju i powstania niezależnego rządu irackiego.

- To jedna z najbardziej dramatycznych historii z wojny w Iraku - powiedziała Hurd.
_ - Jest w niej wszystko: fascynująca przygoda, intryga, zdeterminowani bohaterowie oraz patos._

d7k5dh9

Podziel się opinią

Share
d7k5dh9
d7k5dh9