Intruz - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie
Podziel się

„Intruz” (ang. The Host) to amerykański film science fiction z elementami romansu z 2013 roku. Obraz jest ekranizacją pierwszej powieści dla dorosłych Stephenie Meyer (zasłynęła jako autorka sagi dla nastolatków "Zmierzch"), znanej pod polskim tytułem "Intruz". Za reżyserię i scenariusz odpowiada Andrew Niccol. Muzykę skomponował Chris R. Notarile. Film wyprodukowali: Stephenie Meyer, Nick Wechsler i Steve Schwarz.

Przyszłość. Panowanie na Ziemi przejął niewidzialny wróg. Najeźdźcy opanowali ludzkie ciała umieszczając w nich Dusze, dla których ludzie są jedynie żywicielami. Dusze są z natury dobre, spokojne i łagodne, ale nie potrafią czuć jak my. Melanie - jedna z ostatnich wolnych istot, zostaje schwytana, a w jej ciele umieszczona zostaje Wagabunda. Jest to doświadczona dusza, która zamieszkiwała już na siedmiu planetach. Jej zadaniem jest poznanie wspomnień Melanie i odkrycie, gdzie jeszcze ukrywają się buntownicy czyli wolni ludzie.

Zadanie okazuje się jednak o wiele trudniejsze niż można było przypuszczać. Melanie jest wyjątkowo silną osobowością i toczy z Wagabundą walkę o panowanie nad ciałem i umysłem. Co więcej - z czasem - Wagabunda poznaje wspomnienia dziewczyny o ukochanym mężczyźnie i sama zaczyna odczuwać coś dziwnego… Wkrótce Melanie i Wagabudna zawrą swoisty pakt i wyruszą na pustynię w poszukiwaniu mężczyzny bez którego nie potrafią żyć…

W filmie „Intruz” zagrali: Saoirse Ronan jako Melanie Stryder, Max Irons - Jared Howe, Diane Kruger - The Seeker, Jake Abel - Ian O'Shea, Chandler Canterbury - Jamie Stryder, William Hurt - Jeb Stryder, Boyd Holbrook - Kyle O'Shea, Frances Fisher - Maggie Stryder.

Tytuł oryginalny

Host, The

Gatunek

przygodowy, sci-fi, thriller

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2013

Data światowej premiery

05.04.2013

Czas trwania

125 min.

Obsada

Jaylen Moore (Łowca Song)

J.D. Evermore (Ojciec Mel)

Stephen Rider (Łowca Reed)

Boyd Holbrook (Kyle O'Shea)

Max Irons (Jared Howe)

Chandler Canterbury (Jamie Stryder)

Alex Russell (Łowca Burns)

Jake Abel (Ian O'Shea)

Tim Rigby

Saoirse Ronan (Melanie Stryder)

Scott Lawrence (Doktor)

Diane Kruger (Poszukiwaczka)

Rachel Roberts (Fleur, dusza)

Marcus Lyle Brown (Fords, uzdrawiacz)

Frances Fisher (Maggie Stryder)

William Hurt (Jeb Stryder)

Andrew Niccol (Jeb Stryder)

Bokeem Woodbine (Nate)

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne