Trwa ładowanie...

Islandczyk zakochał się w Polce. Matka nie mogła mu tego wybaczyć

Co oferuje 8. dzień festiwalu Tofifest? Proponujemy dawkę świetnych filmów - nowości, jak i klasykę kina - zarówno stacjonarnie w Toruniu, jak i na platformie online.

Karolina Gruszka w filmie "Złotokap".Karolina Gruszka w filmie "Złotokap".Źródło: Materiały prasowe
d408bb1
d408bb1

W toruńskiej sali CKK Jordanki w sobotę 25 października będzie można zobaczyć m.in. "Szarlatana” – najnowszy film Agnieszki Holland, który został czeskim kandydatem do Oscara. Jest to film z pasma Must be must see, które obejmuje także film "The perfect candidate", który opowiada historię młodej lekarki w Arabii Saudyjskiej.

Będąc w Toruniu warto również film "Złotokap", w którym Indiana Jonsdóttir nietolerująca emigrantów dowiaduje się, że jej syn zakochał się w Polce. Po filmie odbędzie się spotkanie online z Karoliną Gruszką, która wystąpiła w produkcji.

Agnieszka Żulewska o Tofifest: domeną filmowca jest niepokorność

Kolejna propozycja na sobotę to "Zajęcia rekreacyjne", które można obejrzeć zarówno stacjonarnie, jak i na platformie online. To polski film, który opowiada o poszukiwaniu własnego ojca. W Toruniu odbędzie się też spotkanie z reżyserem produkcji Pawłem Wendorffem.

d408bb1

Warto zwrócić uwagę na pasmo HBO Specials, w którym zostaną zaprezentowane najlepsze filmy dokumentalne produkcji HBO z ostatnich lat. Znalazła się tam np. produkcja "Pollywood” o podróży śladami założycieli Hollywood, którzy swoją przygodę zaczęli w Polsce. To opowieść o marzeniach i sile do ich spełniania. Kolejnym dokumentem z tego pasma jest film "Niesieni muzyką" o czeskiej grupie pop The Tap Tap, która od niemal 20 lat koncertuje na całym świecie.

18. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze przypomina również najlepsze filmy z poprzednich lat. W ramach pasma Forum 2019/2020 będzie można obejrzeć m.in. "Pechowych szczęściarzy", "Made In Bangladesz""Nie tak miało być". Ciekawą propozycją jest również film "Za dziesięć jedenasta" z 2009 r.

Jako festiwal niepokorny, Tofifest podejmuje się rozmowy na trudne tematy i zwraca uwagę na istotne kwestie, takie jak na przykład ochrona środowiska. Dzięki temu w sobotę na internetowej platformie można obejrzeć film "Sanctuary", który porusza temat ochrony środowiska na Oceania Antarktycznym.

d408bb1

Najmłodsi również znajdą coś dla siebie! Wszyscy spragnieni dziecięcych wrażeń mogą ich szukać w filmach takich jak "Wszyscy za jednego", "Szczęściara", "Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię", "Magiczne muzeum", a także "Halvdan – prawie wiking".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d408bb1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d408bb1