Trwa ładowanie...
d3d22gp

Istnienie

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
1
d3d22gp

Oryginalny i zaskakujący horror mistrza niekonwencjonalnego kina grozy Vincenzo Nataliego, twórcy „CUBE” i „ISTOTY” z nominowaną do Oscara Abigail Breslin w roli głównej. Lisa wkrótce będzie obchodzić swoje szesnaste urodziny. Po raz kolejny. Przeżywa ten sam dzień od nowa od wielu lat. Ona i cała jej rodzina są martwi. Zamieszkują nawiedzony dom, w którym zostali zamordowani. Wokół posesji roztacza się gęsta mgła, która nie pozwala na ucieczkę. Dziewczyna jako jedyna z domowników zdaje sobie sprawę z tego, że jest duchem. Kiedy próbuje powiedzieć o tym pozostałym, na jej drodze pojawia się przerażająca postać. Zła moc czyha na swoje kolejne, żywe, ofiary i nie pozwoli, by ktoś jej w tym przeszkodził. Lisa zrobi wszystko, by zapobiec kolejnym zbrodniom.

Reżyser Vincenzo Natali wstrząsnął całym Hollywood pokazując, że można zrobić film za mniej niż 400 000 dolarów i osiągnąć lepszy efekt niż niejedna megaprodukcja, na którą wydaje się miliony. „Cube” był debiutem fabularnym bardzo cenionego obecnie reżysera Vincenzo Nataliego. Po pierwszym sukcesie twórca ten zrealizował szereg projektów filmowych, w tym „Istotę” z Adrienem Brodym w roli głównej.

Od 25 października na ekranach kin będziemy mieli okazję obejrzeć jego najnowsze dzieło – horror „Istnienie”. W rolach głównych zobaczymy nominowaną do Oscara Abigail Breslin, Stephena McHattiego znanego z „Watchmen. Strażników” i głośnych „300” jak również Petera Outerbridge’a, aktora doświadczonego w kinie grozy po udziale w „Silent Hill: Apokalipsa 3D” i „Pile VI”. „Istnienie” to historia nawiedzonego domu opowiedziana z perspektywy zamieszkujących w nim duchów. W przeciwieństwie do takich filmów jak „Inni” z Nicole Kidman, w nowym dziele Nataliego reżyser nie ukrywa prawdziwej natury swoich bohaterów. Fakt, że są oni martwi stanowi punkt wyjścia do opowiedzenia znacznie ciekawszej historii. Film obfituje w niespodziewane zwroty akcji i jako całość stanowi zagadkę, która wciąga i angażuje widza, ujawniając powoli swoje rozwiązanie. Takiego horroru jeszcze nie było.

Istnienie
Tytuł oryginalny

Haunter

Gatunek

horror, thriller

Kraj produkcji

Francja

Rok produkcji

2013

Data światowej premiery

25.10.2013

Czas trwania

97 min.

Obsada

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3d22gp
d3d22gp
d3d22gp