Trwa ładowanie...
dvyf2o2

Jackpot / Arme Riddere (2011)

Najnowsze informacje
3.1
(5 głosów)
Oceń:
dvyf2o2

„Jackpot” (tytuł oryginalny - Arme Riddere) to norweska komedia kryminalna z 2011 roku. Obraz wyreżyserował Magnus Martens, który wraz z Jo Nesbø napisał scenariusz. Za produkcję odpowiadają Pontus Sjöman, Martin Sundland oraz Thomas Løberg. Muzykę skomponował Magnus Beite.

Podstawą scenariusza filmu „Jackpot” było niepublikowane opowiadanie popularnego na całym świecie autora kryminałów Jo Nesbø. W tej brawurowej czarnej komedii, momentami przechodzącej w makabreskę, trup ściele się gęsto, a absurd goni absurd. Echa filmów Quentina Tarantino i Guya Richie są doskonale czytelne.

Kiedy Oscar Svendsen odzyskuje świadomość, znajduje się w sytuacji nie do pozazdroszczenia. Otoczony przez policję leży w kałuży krwi pośród ośmiu trupów, a w ręku trzyma broń, która jednoznacznie wskazuje na jego udział w masakrze. Okazuje się, że jako jedyny ocalał z krwawej strzelaniny w porno shopie Różowe Niebo. Policyjny detektyw Solør jest przekonany o winie Oscara. Chcąc się ratować, Svendsen opowiada niewiarygodną historię, która zaczęła się od wielkiej wygranej czterech kolesiów w zakładach piłkarskich…

Jak podzielić zawrotną kwotę, wygraną w zakładach piłkarskich? Przed tym dylematem staje czwórka przyjaciół. Choć umówili się, że podzielą ją równo, to jednak każdy ma chrapkę na więcej. Pieniądze okazują się siłą większą niż przyjaźń i lojalność – kolejni wspólnicy zaczynają więc znikać. Kasę łatwiej przecież podzielić między trzy, a w końcu już tylko między dwie osoby… Pytanie tylko – jak pozbyć się zwłok? A przy tym nie wpaść w ręce wścibskich gliniarzy i uniknąć zemsty gangstera, któremu nadepnęło się na odcisk.

W filmie „Jackpot” w rolach głównych wystąpili: Kyrre Hellum jako Oscar Svendson, Mads Ousdal - Thor Eggen, Henrik Mestad – Solør, Arthur Berning - Billy Utomjordet, Andreas Cappelen - Dan Treschow, Fridtjov Såheim – Gjedde, Jan Grønli – Clausen, Lena Kristin Ellingsen – Trine, Peter Andersson – Lasse.

Jackpot / Arme Riddere (2011)
Tytuł oryginalny

Arme Riddere

Gatunek

akcji, komedia, kryminał

Kraj produkcji

Norwegia

Rok produkcji

2011

Data światowej premiery

04.01.2013

Czas trwania

90 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dvyf2o2
dvyf2o2
dvyf2o2