Trwa ładowanie...
d2w12un

Jak stracić przyjaciół i zrazić do siebie ludzi

Najnowsze informacje
3.2
(145 głosów)
Oceń:
1
d2w12un

Londyńczyk Sidney Young (Simon Pegg) to pozbawiony złudzeń intelektualista, który uwielbia i jednocześnie gardzi światem sław i znakomitości. Na co dzień ledwo wiąże koniec z końcem, prowadząc wyspiarski odpowiednik polskiego Pudelka. Życie Sidneya ulega diametralnej zmianie po bankiecie z okazji rozdania nagród Brytyjskiej Akademii Filmowej.

Na imprezę "wkręca się”, udając opiekuna Babe - świnki z klasą. Jego podopieczna w spektakularny sposób doprowadza wystawne przyjęcie do ruiny. Zdjęcia z tego skandalu obiegają plotkarskie magazyny, docierając do właściciela prestiżowego nowojorskiego tygodnika Sharps Claytona Hardinga (Jeff Bridges), który – rozbawiony występkiem Younga – ściąga go do pracy w swojej redakcji.

Po przyjeździe do Stanów młody dziennikarz odkrywa, że aby zaistnieć towarzysko i zawodowo w świecie show-biznesu i przy okazji zdobyć serce wschodzącej gwiazdki Sophie Maes (Megan Fox), zmuszony będzie do podjęcia wielu kompromisów. O tym, jak bardzo zaprzepaścił swoje ideały przypomina mu tylko nowo poznana koleżanka z pracy, dziennikarka Alison Olsen (Kirsten Dunst).

Fantastyczną komedię Boba Weide'a, sięgającą do najlepszych wzorców gatunku (Dziennik Bridget Jones, Był sobie chłopiec), można z powodzeniem nazwać brytyjską odpowiedzią na film Diabeł ubiera się u Prady.

Jak stracić przyjaciół i zrazić do siebie ludzi
Tytuł oryginalny

How to Lose Friends & Alienate People

Gatunek

komedia

Kraj produkcji

Wielka Brytania

Rok produkcji

2008

Data światowej premiery

03.10.2008

Czas trwania

110 min.

Obsada
d2w12un

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2w12un
d2w12un
d2w12un