Trwa ładowanie...
d4hdnxc

Jako w piekle, tak i na ziemi

Najnowsze informacje
2.0
(1 głos)
Oceń:
d4hdnxc
3
Share
Zdjęcie

Pod ulicami Paryża kryją się kilometry katakumb, miejsce wiecznego spoczynku niezliczonej liczby dusz. Kiedy grupa badaczy decyduje się wejść do niezbadanego do dzisiaj labiryntu kości, odkrywają mroczny sekret miasta zmarłych. Będący podróżą w głąb szaleństwa i przerażenia, film Legendary Pictures Jako w piekle tak i na ziemi sięga głęboko do ludzkiej psychiki i odkrywa osobiste demony, jakie dręczą każdego z bohaterów.

Scarlett Marlowe (PERDITA WEEKS – Kobieta w ukryciu), zbuntowana poszukiwaczka przygód i błyskotliwy archeolog, poświęciła życie poszukiwaniom jednego z największych skarbów historii: kamienia filozoficznego Flamela, który wg legendy zamienia metal w czyste złoto i gwarantuje życie wieczne. Udręczona samobójstwem ojca i pogłoskami o jego niepoczytalności, Scarlett owładnięta jest jedną obsesją - nie spocznie, póki nie dokończy dzieła ojca i nie udostępni światu jego dziedzictwa.

Po rozwiązaniu serii łamigłówek, młoda kobieta odkrywa, że posiadający olbrzymią moc kamień znajduje się pod ulicami Paryża, ukryty w największej na świecie krypcie: paryskich katakumbach. Aby udokumentować swoją misję, Scarlett rekrutuje swoją dawną miłość i towarzysza wypraw, George’a (BEN FELDMAN - Mad Men) – błyskotliwego archeologa zajmującego się przywracaniem dawnej świetności historycznym pomnikom oraz Benji’ego (EDWIN HODGE – Noc oczyszczenia) – cierpiącego na klaustrofobię kamerzystę - amatora, zupełnie nieświadomego tego, dokąd zawiedzie go ta wyprawa.

Zdając sobie sprawę z niebezpieczeństw, jakie kryją się pod powierzchnią ziemi, Scarlett i jej partnerzy znajdują w Mieście Światła grupę ekspertów ds. katakumb, których angażują jako przewodników. Są to – Papillon (FRANÇOIS CIVIL - Frank), lider grupy, Souxie (debiutująca MARION LAMBERT) i milczący Zed (ALI MARHYAR – Wróg numer jeden). I chociaż każdy z nich nosi w sobie jakąś tajemnicę, w katakumbach, nikt nie będzie w stanie uciec od przeszłości, a jedyną szansą na przetrwanie okaże się być tajemnicza siła kamienia filozoficznego i poznanie prawdziwego znaczenia sentencji: „Jako w piekle tak i na ziemi”. Ten pełen napięcia thriller kręcony głównie przy użyciu kamer z ręki, łączy w sobie tajemnice starożytności ze współczesnym fenomenem młodych miejskich odkrywców.

Film Jako w piekle tak i na ziemi zrealizowali scenarzysta/reżyser JOHN ERICK DOWDLE i scenarzysta/producent DREW DOWDLE, twórcy m.in. takich horrorów/thrillerów jak Diabeł (Devil), Kwarantanna (Quarantine) czy The Poughkeepsie Tapes i to właśnie oni jako pierwsza w historii ekipa filmowa otrzymali zgodę na zdjęcia w Katakumbach. Pozostali członkowie ekipy to producenci THOMAS TULL (Pacific Rim, Godzilla), JON JASHNI (Godzilla), PATRICK AIELLO (Mroczna kraina, Druga twarz), autor zdjęć LÉO HINSTIN (Opium), scenograf LOUISE MARZAROLI (W stronę Marrakeszu, Czekolada), montażysta ELLIOT GREENBERG (Diabeł, Kwarantanna), kostiumograf ANNIE BLOOM (The Poughkeepsie Tapes), kompozytor KEEFUS CIANCIA (The Poughkeepsie Tapes, Diana) oraz producent wykonawczy ALEX HEDLUND (Brilliance).

Jako w piekle, tak i na ziemi
Tytuł oryginalny

As above, so below

Gatunek

thriller

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2014

Data światowej premiery

05.09.2014

Czas trwania

90 min.

Obsada
d4hdnxc

Podziel się opinią

3
Share
d4hdnxc
d4hdnxc
d4hdnxc
d4hdnxc