Trwa ładowanie...
d193hih

Jamie Elman

Najnowsze informacje
5.0
(1 głos)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Nowy Jork

Filmografia:

Johnny Mnemonic (1995) (Toad)

Czy boisz się ciemności? () (przyjaciel)

Zabójcze umysły () (Kenneth Roberts)

Mad Men () (Howard Mann)

Podkomisarz Brenda Johnson () (Dennis Burke)

Dr House () (Dr Peter Treiber)

CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku () (Adam Sorenson)

Bez śladu () (Alex Durphy)

Pohamuj entuzjazm () (gościnnie)

d193hih
WP Film
Źródło: WP Film

Jamie Elman to aktor pochodzenia kanadyjsko-amerykańskiego. Urodził się w Nowym Jorku 5 lipca 1976 roku, a wychował w Montrealu. Ukończył uniwersytet w McGill.

Jamie Elman - seriale i teatr

Jamie Elman jest znany przede wszystkim z gościnnych występów w popularnych serialach telewizyjnych: Mad Men, Pohamuj Entuzjazm, Dr. House, Zabójcze umysły, Bez śladu, CSI:Kryminalne zagadki Nowego Jorku, Podkomisarz Brenda Johnson, Bez wytchnienia, Student Bodies oraz Undressed.

Jamie Elman uczęszczał do żydowskiej szkoły w Montrealu, a następnie ukończył cztery klasy w szkole religijnej, w synagodze w Południowej Kaliforni. W Montrealu również zaczęła się jego przygoda z grą aktorską, zaczął występować w takich sztukach, jak „The Children's Hour” oraz „Annie get your gun”.

Jamie Elman - kariera filmowa

Po przygodzie z teatrem, Jamie Elman skupił się na filmie. Jego pierwsze role w serialu telewizyjnym mogliśmy obserwować w słynnym, również w Polsce, serialu – ikonie lat 90. – Czy boisz się ciemności? Następnie debiutował na srebrnym ekranie w filmie Johny Mnemonic.

Zagrał rolę młodego Zygmunta Freuda w filmie When Nietzsche Wept, film został wyróżniony nagrodą Un Certain Regard na festiwalu filmowym w Cannes w 2007 r. Jamie Elman występował też na małym ekranie, gdzie improwizował ze słynnym amerykańskim komikiem Larrym Davidem w programie Curb Your Enthusiasm (Pohamuj entuzjazm), emitowanym przez HBO.

W 2009 roku, Elman rozpoczął współpracę z serwisem dailymotion.com, któremu dostarczał materiały zatytułowane Brainstorm. W 2010 roku Jamie wystąpił w operze mydlanej pod tytułem: Młody i niespokojny, jako Jamie Peterson.

Jamie Elman wraz z Eli Batalionem występują jako duet w YidLife Crisis, jest to seria krótkich szkiców komediowych, a Elman i Batalion wcielają się w nim w dwóch żydowskich przyjaciół. Co ciekawe, większość dialogów prowadzonych jest w języku jidysz, używanym przez dwóch przyjaciół jako sekretny język do porozumiewania się, na szczęście są również dołączone napisy w języku angielskim i francuskim.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d193hih
d193hih
d193hih