Trwa ładowanie...
oprac. Grzegorz Kłos
16-07-2018 14:27

Jan Michael Vincent skończył 74 lata. Kiedyś śliczny chłopak, dziś strzęp człowieka

W okresie świetności był jednym z najlepiej opłacanych aktorów małego ekranu. Jan-Michael Vincent świętuje właśnie 74. urodziny. Fakt, że jeszcze żyje, może nazwać cudem. Tylko co to za życie.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Jan Michael Vincent skończył 74 lata. Kiedyś śliczny chłopak, dziś strzęp człowiekaŹródło: AKPA
dncaapw
dncaapw

W latach 70. i 80. był bardzo popularnym aktorem. Może i nie grywał w oscarowych filmach, jednak produkcje z jego udziałem cieszyły się sporym uznaniem. Najczęściej pojawiał się w thrillerach i filmach akcji, choć na koncie ma też kultowy film surferski "Wielka środa".

Jana-Michaela Vincenta można było oglądać u boku Burta Reynoldsa, Krisa Kristoffersona czy Charlesa Bronsona. Zagrał m.in. w "Mechaniku" czy w postapokaliptycznej "Alei potępionych". Największą popularność przyniósł mu nadawany w latach 1984-87 serial "Airwolf", pokazywany również w polskiej telewizji.

Jednak Jan-Michael Vincent nie udźwignął ciężaru sławy. Alkohol, narkotyki, wieczne balangi. Skąd my to znamy? Kiedy w życiu aktora pojawiły się używki w ilościach hurtowych, jego życie i kariera runęły jak domek z kart.

Aresztowania za jazdę po pijanemu, odwyki i awantury przeplatały się z rolami w produkcjach z najniższej półki. Kolejne partnerki zgłaszały się na obdukcję. Jedna z nich oskarżyła go nawet o pobicie, którego skutkiem miało być poronienie. W połowie lat 90. aktor uległ wypadkowi samochodowemu, z którego się już nie podniósł. Złamał trzy kręgi szyjne, a także uszkodził struny głosowe, co zmieniło barwę jego głosu.

W 2012 r. w wyniku zakażenia amputowano mu nogę. Do prasy trafiły też zdjęcia wyniszczonego aktora, który absolutnie nie przypominał ślicznego chłopaka sprzed lat. Na jaw wyszły również kłopoty finansowe aktora. Obecnie jest bankrutem i dorabia na różnego rodzaju konwentach. Jan-Michael Vincent ostatni raz na ekranie pojawił się w 2002 r. w filmie "White Boy".

ZOBACZ TEŻ: smutna starość Burta Reynoldsa

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

dncaapw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dncaapw