Trwa ładowanie...

Janda, Figura i Ostaszewska jako Dulskie u Bajona! ''Panie Dulskie'' w kinach w październiku 2015.

Janda, Figura i Ostaszewska jako Dulskie u Bajona! ''Panie Dulskie'' w kinach w październiku 2015.Źródło: mat. dystrybutora
d4r4nt9

Twórca przebojowych „Ślubów panieńskich” i „Przedwiośnia” rzuca całkowicie nowe spojrzenie na ponadczasową komedię „Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej, poruszając się między trzema planami czasowymi: początkiem XX wieku, rokiem 1954 a współczesnością.

W obsadzie znalazła się prawdziwa plejada gwiazd, jakiej dawno nie było w polskim kinie. W filmie zobaczymy Krystynę Jandę, Katarzynę Figurę, Maję Ostaszewską oraz Mateusza Kościukiewicza, Sonię Bohosiewicz, Katarzynę Herman, Olgierda Łukaszewicza, Władysława Kowalskiego i wielu innych.

Film produkowany jest przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych – największą państwową wytwórnię filmową w Polsce, która ma na swoim koncie takie hity jak: „Generał Nil”, „Galerianki”, „Facet (nie)potrzebny od zaraz” czy „Róża” Wojtka Smarzowskiego.

Film realizowany jest przy udziale finansowym Miasta Lublin, gdzie toczy się akcja obrazu. Produkcja jest współfinansowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Plan zdjęciowy realizowany jest w Warszawie i Lublinie do 9 lutego br.

Panie Dulskie” trafią na ekrany kin w październiku 2015. Dystrybutorem filmu jest Kino Świat.

d4r4nt9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4r4nt9