Trwa ładowanie...
17-11-2011 12:15

Jane Birkin na antenie radiowej Trójki

Jane Birkin na antenie radiowej TrójkiŹródło: Materiały prasowe
d1wpuh1
d1wpuh1

W sobotę, 19 listopada, na antenie Programu 3 specjalna audycja poświęcona legendarnej Jane Birkin. Z artystką o jej życiu z Serge’m Gainsbourgiem porozmawia Anna Gacek.

Birkin rozpoczęła karierę filmową w 1966 roku za sprawą roli w „PowiększeniuMichaelangelo Antonioniego. Dwa lata później wyjechała do Francji, gdzie poznała Serge’a Gainsbourga na planie filmu „Slogan”. Nie była to miłość od pierwszego wejrzenia, ale zaiskrzyło między nimi jeszcze podczas pracy nad filmem. Tak rozpoczął się trwający ponad dekadę związek, którym żyła cała Francja, a gdy nagrali kontrowersyjny przebój „Je t'aime... moi non plus”, także cały świat. To właśnie o tej niezwykłej miłości, która przetrwała rozstanie kochanków i trwała w formie przyjaźni aż do śmierci Gainsbourga, Jane Birkin będzie opowiadać Annie Gacek.

Birkin, która odwiedziła Polskę w ramach festiwalu Ars Cameralis z programem piosenek Gainsbourga, będzie wspominać dekadenckie randki z Serge’em, ale i rodzinne popołudnia spędzane przed telewizorem.

Usłyszą Państwo opowieści o szalonej zazdrości, wielkiej namiętności, ale także przywiązaniu, szacunku i przyjaźni. A w tle Paryż, rewolucja obyczajowa i wielkie przeboje. Będzie też o pożegnaniu z Mistrzem i pełnej poświęcenia walce Birkin, by dziś o Gainsbourgu nie mówiło się we Francji inaczej niż ‘nasz Baudelaire’. I choć cała rozmowa poświęcona została osobie Gainsbourga, gdzieś między słowami i wspomnieniami wyłania się portret fascynującej kobiety. Muzy, przyjaciółki, kochanki, dumnej matki trzech córek, dziś już babci (jak nam zdradziła, jeden z jej wnuków ma na imię Roman na cześć Polańskiego), szanowanej przez kolejne pokolenia wokalistki i aktorki, ikony stylu, aktywistki” – mówi autorka audycji, Anna Gacek.

Trójka zaprasza już w sobotę, 19 listopada o godz. 16.00.

ZOBACZ TAKŻE:

**[

Jak dziś wygląda Pippi Langstrump? ]( http://teleshow.wp.pl/tak-dzis-wyglada-pippi-langstrumpf-6026605664182913g )*
*
[

Dołącz do nas na Facebooku! ]( http://www.facebook.com/filmwppl )*
*
[

Stare, ale jare. 40-stki jak 20-stki ]( http://film.wp.pl/sa-dojrzale-a-wygladaja-jak-nastolatki-nowa-moda-w-kinie-6025274240406657g )**


**[

To jest najlepszy polski film wszech czasów? ]( http://film.wp.pl/10-najlepszych-polskich-filmow-wszech-czasow-6025273245967489g )**


d1wpuh1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wpuh1