Trwa ładowanie...
20-07-2009 14:08

Jedyny w Europie Wagon Filmowy wyjechał na tory

Jedyny w Europie Wagon Filmowy wyjechał na toryŹródło: orangekinoletnie.wp.pl
d14dw53
d14dw53

Pasażerowie PKP Intercity mogą już korzystać z unikalnego Wagonu Filmowego oglądając kinowe hity. Przez całe wakacje, bez żadnej dodatkowej opłaty, tysiące miłośników X Muzy będzie mogło odbyć niezwykłą „filmową przejażdżkę”.

Znawcy kina podróżujący w lipcu i sierpniu przeniosą się w świat najlepszych obrazów filmowych ostatnich lat. Będą to m.in.: „Vicky Cristina Barcelona”, „Slumdog - Milioner z ulicy”, „Amelia” czy „Coco Chanel”. Wagon filmowy Intercity dołączany jest do pociągu Monciak-Krupówki, który w weekendy łączy dwa największe polskie kurorty – Sopot i Zakopane, a w dni powszednie kursuje pomiędzy Trójmiastem i Krakowem.

Mobilne kino Intercity znajdzie się także w składzie ekspresu Tetmajer jeżdżącego w relacji Gdynia – Zakopane - Gdynia. Dzięki lekkim, wakacyjnym hitom kilkugodzinna podróż od Bałtyku do Tatr minie błyskawicznie. Tak rozpoczęty letni wypoczynek można kontynuować zasiadając na góralskich ławach na Krupówkach lub leżakach na sopockim Molo w plenerowym kinie w ramach akcji Orange Kino Letnie.

Stworzenie specjalnego wagonu filmowego jest kolejnym przykładem działań PKP Intercity na rzecz promocji kultury. Spółka była już m.in partnerem Nocy Muzeów, akcji Kino na Molo i Galerii Albertina w Wiedniu.

Dodatkowe informacje o Wagonie Filmowym znajdują się na stronie: www.orangekinoletnie.wp.pl.

Wirtualna Polska jest po raz kolejny oficjalnym patronem Orange Kina Letniego.

d14dw53
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14dw53