Trwa ładowanie...
d1lr1zc

Jennifer Warren

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Miejsce urodzenia:

Greenwich Village (Nowy Jork)

Reżyser:
Filmografia:

Partners in Crime (1937) (Mary Sikes)

Fatal Beauty (1987) (Cecile Jaeger)

Zamki na lodzie (1978) (Deborah Machland)

Slap Shot (1977) (Francine Dunlop)

Night Moves (1975) (Paula)

Sam's Song (1969) (Erica)

d1lr1zc

Jennifer Warren – życiorys

Jennifer Warren to amerykańska aktorka i reżyser filmowy. Urodziła się 12 sierpnia 1941 roku w Greenwich Village (Nowy Jork). Matka Jennifer Warren była aktorką - Paula Bauersmith a ojciec dentystą - Dr. Barnet M. Warren. Wujek Jennifer Warren - Jacob Ben-Ami – był aktorem i reżyserem w teatrze jidysz. Aktorka ukończyła szkołę Elisabeth Irwin High School. Uczyła się także na Uniwersytecie Wesleyan, Uniwersytecie Johna Hopkinsa, UCLA Extension i Uniwersytecie w Tel Awiwie. Jest profesorem nadzwyczajnym w USC School of Cinematic Arts.
We wrześniu 1964 roku Jennifer Warren wyszła za mąż za Fritza DeBoera. Para po 5 latach się rozstała. W 1976 roku poślubiła producenta Rogera Gimbela. Miała czwórkę dzieci, jedno z nich, Barney, jest pisarzem i wydawcą. Roger Gimbel zmarł 26 kwietnia 2011 roku.

Jennifer Warren – kariera zawodowa

Debiut Jennifer Warren przypadł w roku 1972 w filmie 6 Rms Riv Vu. Aktorka zagrała także w takich realizacjach, jak P. S. Your Cat Is Dead!, Sam's Song (1969), Night Moves (W mroku nocy - 1975), Steel Cowboy (1978) Slap Shot (Na lodzie - 1977, jako sfrustrowana żona trenera hokejowego Paula Newmana), Another Man, Another Chance (Kolejny mężczyzna, kolejna kobieta - 1977), Ice Castles (Zamki na lodzie - 1978), Mutant (1984) i Fatal Beauty (Śmiercionośna ślicznotka – 1987). Warto zaznaczyć, że Jennifer Warren została wymieniona jako jedna z dwunastu Obiecujących Nowych Aktorów w 1975 roku w Screen World Johna Willisa w tomie 27. Gościnnie wystąpiła w m. in. The Bob Newhart Show, Kojak, Cagney and Lacey, Hotel, Hooperman i Murder, She Wrote. Jennifer Warren otrzymała charakterystyczną rolę jako Dinah Caswell, modelka i matka inspirującego modela w filmie Paper Dolls (1982) oraz w telewizyjnych wersjach opartych na scenariuszu filmowym.
Oprócz tego, że była znaną aktorką filmową, telewizyjna i teatralną, Jennifer Warren zasłynęła także jako ceniony przez Amerykański Instytut Filmowy reżyser. Wyreżyserowała krótki film "Point of Departure". Dwa lata później, Jennifer Warren założyła Tiger Rose Productions i zrealizowała krótki film dokumentalny You Don't Have to Die. W tym samym czasie rozpoczęła pracę nad filmem przygodowym The Beans of Egypt, Maine, który tworzyła dla American Playhouse and Live Entertainment. Jennifer Warren zakończyła przygodę z produkcją na jej drugim projekcie Partners in Crime (Partnerzy w zbrodni 1998) z udziałem Rutgera Hauera i Pauliny Porizkovej. Film został rozprowadzony w Ameryce przez Artisan Films w ciągu roku 1999/2000 i pojawił się w Direct TV.
Jennifer Warren jest członkinią Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej oraz organizacji Women in Film. Była założycielem i byłym przewodniczącym organizacji Alliance of Woman Directors, obecnie nadal wspiera jej działalność.

Jennifer Warren – ciekawostki

Zanim zagrała w filmach, dziesięć lat pracowała jako aktorka teatralna, często występując z grupą Tyrone Guthrie w Minneapolis.
Jennifer Warren studiowała dramat w HB Studio w Greenwich Village w Nowym Jorku.

Jennifer Warren – nagrody i wyróżnienia

Jennifer Warren jest zdobywczynią Theatre World Award za rolę w produkcji "6 Rms. Riv. Vu" w 1970. W 1975 roku, z kolei, została laureatką nagrody Film World Award za udział w filmie Night Moves. Film "Point of Departure", wyprodukowany przez Jennifer Warren, zdobył nagrody: Cine Golden Eagle Award oraz Best Drama na Aspen Film Festival. Natomiast jej krótki film dokumentalny You Don't Have to Die może poszczycić się Nagrodą Akademii Filmowej zdobytą w 1989 roku, a także nagrodą Cable Ace Award.* Film przygodowy Jennifer Warren* pt. The Beans of Egypt, Maine został wybrany najlepszym filmem podczas obu festiwali filmowych w Seattle i Bostonie. Ponadto, został zaproszony do udziału w festiwalu filmowym San Sebastian Film Festival, gdzie zebrał szerokie uznanie i dwie nominacje do nagrody Independent Film Spirit Award za realizacje w 1994 roku.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1lr1zc
d1lr1zc
d1lr1zc