Trwa ładowanie...
26-05-2006 18:12

Jesienią Toruń Film Festival TOFFI

Jesienią Toruń Film Festival TOFFI
d34wod4
d34wod4

Jesienią zaczyna się czwarta edycja międzynarodowego festiwalu filmowego Toruń Film Festival TOFFI. Co roku TFF, w kilku sekcjach prezentuje ponad 100 różnorodnych filmów fabularnych, etiud studenckich i shortsów i dokumentalnych z kilkudziesięciu krajów świata.

W październiku 2006 roku już po raz czwarty rozdane zostaną nagrody - Złote, Srebrne i Brązowe Anioły oraz dowiemy się kto opuści stary gotycki Toruń z kilkoma tysiącami euro w kieszeni. Zapraszamy Was na TOFFI do Torunia, starego, ale młodego duchem miasta filmu!

Wszystkich filmowców, niezależnie od wieku i doświadczenia zawodowego, zapraszamy do udziału w konkursach festiwalowych TOFFI 2006 – Międzynarodowym Konkursie Głównym Na Najlepszy Film Fabularny [Pełnometrażowy] i Międzynarodowym Konkursie Filmów Krótkometrażowych [Shortów].

W Konkursie Głównym wystartują zakwalifikowane przez specjalną komisje pełnometrażowe filmy fabularne, profesjonalnie zrealizowane i wyprodukowane poza wielkimi, komercyjnymi wytwórniami filmowymi w ciągu dwóch lat przed festiwalem. Preferujemy pierwsze lub drugie filmy danego autora, ale nie jest to zasada wykluczająca film z udziału w konkursie.

d34wod4

W Konkursie Shortów [Filmów Krótkometrażowych] obowiązują te same kryteria, co w konkursie głównym. W tej sekcji startować mogą wszystkie filmy, których czas trwania nie przekracza 45 minut.

Nagrodami konkursowymi są:

  • w Konkursie Głównym: Złoty [Grand Prix], Srebrny i Brązowy Anioł wraz z nagrodami pieniężnymi
  • w Konkursie Shortów: Złoty Filuś oraz dwa wyróżnienia Filmy, wybrane spośród tych, które nie zostaną zakwalifikowane do obu konkursów, zaprezentujemy w ramach Panoramy Kina Światowego. Tym samym mają one szanse na zdobycie nagród: Publiczności, Nagrody Krytyków Filmowych oraz Złotego Manekina – nagrody za wartości artystyczne. Wybrane spośród zgłoszonych do festiwalu obrazy, będą też promowane [za zgodą twórców] zagranicą, podczas organizowanych przez TOFFI pokazów zagranicznych.

Prosimy o nadsyłanie filmów z angielskimi listami dialogowymi. Termin nadsyłania do konkursów filmów na płytach DVD, mija 30 sierpnia 2006.

d34wod4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34wod4