Trwa ładowanie...
28-10-2016 10:45

"Jestem Morderca": zobacz materiał zza kulis filmu

Już za tydzień, 4 listopada, odbędzie się premiera nowego filmu Macieja Pieprzycy. „Jestem mordercą” to thriller inspirowany prawdziwymi wydarzeniami z początku lat 70-tych. Głośna sprawa makabrycznych zbrodni dokonywanych przez słynnego Wampira z Zagłębia zainspirowała reżysera do opowiedzenia historii o jednostce uwikłanej w system.

"Jestem Morderca": zobacz materiał zza kulis filmuŹródło: Materiały prasowe
d2bj6gc
d2bj6gc

Wszyscy znamy historię Wampira z Zagłębia – mówi Arkadiusz Jakubik. Zwraca jednak uwagę, że historia opowiedziana w filmie skupia się przede wszystkim na systemie i nieprawdopodobnej manipulacji, która miała miejsce wokół tej głośnej sprawy. Główny bohater filmu Janusz Jasiński jest młodym porucznikiem milicji. Po kolejnych niepowodzeniach śledztwa w sprawie brutalnych zabójstw kobiet zostaje mianowany nowym szefem grupy dochodzeniowej. Stara się zrobić wszystko, by wykorzystać życiową szansę i złapać seryjnego mordercę. Jak wiele będzie w stanie poświęcić dla śledztwa?

Magdalena Popławska, która w filmie gra żonę głównego bohatera, tak opowiada o swojej postaci: Gram Teresę, żonę oficera milicji, który prowadzi dochodzenie w sprawie seryjnego mordercy. To śledztwo ma bardzo duży wpływ na nasze życie – przede wszystkim na mojego filmowego męża, bo prowadząc je, przechodzi metamorfozę. Przez to zmienia się również nasz związek. To dramat rodzinny, który dla aktora zawsze jest trudny do zagrania.

Na 41. Festiwalu Filmowym w Gdyni „Jestem mordercą” otrzymał Srebrne Lwy oraz nagrodę Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych. Maciej Pieprzyca zdobył również nagrodę za najlepszy scenariusz.

d2bj6gc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2bj6gc