Trwa ładowanie...
d4bjzoi

Jezus Chrystus Zbawiciel

Najnowsze informacje
2.5
(25 głosów)
Oceń:
d4bjzoi

Deutschlandhalle w Berlinie, 20 listopada 1971 roku. Na pustej scenie, oświetlonej jednym reflektorem, pojawia się samotny Kinski, który recytuje swój własny tekst - Jezus Chrystus Zbawiciel. Ten spektakl stanowi ukoronowanie projektu, którym Kinski zajmował się przez ponad dziesięć lat.

Obraz Petera Geyera to wyjątkowy dokument opowiadający o pokoleniu, które kwestionowało wszelką władzę, nawet władzę artysty nad jego publicznością, które nie chciało już słuchać, wolało dyskutować. Jest to również opowieść o artyście w bardzo szczególnym momencie jego kariery.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy, Berlin 2007

Rewelacją berlińskiego festiwalu okazał się filmowy zapis słynnego występu Klausa Kinskiego Jezus Chrystus Zbawiciel z lat 70. Monolog Kinskiego przerodził się w słowną walkę z publicznością, w spontaniczny happening.

Interweniowała policja. Filmowy zapis zdarzenia pozostał w archiwum aktora-skandalisty. Jego biograf, Peter Geyer, zmontował z tego półtoragodzinny film, który swoją światową premierę miał właśnie na Berlinale. Film działa dzisiaj z ogromną siłą, jak fala uderzeniowa, odbita od tamtej epoki.

Tadeusz Sobolewski, Gazeta Wyborcza

Jezus Chrystus Zbawiciel
Tytuł oryginalny

Jesus Christus Erloser

Gatunek

dokumentalny

Kraj produkcji

Niemcy

Rok produkcji

2008

Data światowej premiery

05.12.2008

Czas trwania

84 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4bjzoi
d4bjzoi
d4bjzoi