Trwa ładowanie...
d2ob5zn

Josh Zuckerman

Najnowsze informacje
4.5
(11 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Los Altos, Kalifornia

Filmografia:
d2ob5zn
WP Film
Źródło: WP Film

Josh Zuckerman – życiorys i kariera zawodowa

Josh Zuckerman to amerykański aktor urodzony 1 kwietnia 1985 roku w Los Altos, w Kalifornii. Ma czworo rodzeństwa. Uczęszczał tu do szkoły podstawowej Bullis-Purisima. Przygodę z aktorstwem zaczął w wieku dziesięciu lat szeregiem ról w pobliskim Teatrze Bus Barn z zespołem Los Altos Youth Theater. Przeniósł się do Los Angeles, aby kontynuować karierę aktorską po ukończeniu siódmej klasy w Egan Junior High School, gdzie został wybrany przewodniczącym uczniów. Josh Zuckerman był uczcniem The Buckley School w Sherman Oaks, Los Angeles, Kalifornia. W 2003 roku uczęszczał na Uniwersytet w Princeton, gdzie był członkiem bractwa Delta Kappa Epsilon. Debiut Josha Zuckermana przypadł w 2000 roku w muzycznym musicalu Disney Channel Geppetto u boku Julii Louis-Dreyfus i Drew Carey. Następnie przyjął gościnne role w serialach telewizyjnych NYPD Blue i Once and Again. Zadania te kontynuował podczas studiów, chociaż coraz bardziej skłaniał się ku pracy na dużym ekranie w szczególności w drugoplanowych rolach w świątecznej komedii romantycznej Surviving Christmas (Przetrwać Święta 2004), u boku Bena Afflecka i Jamesa Gandolfiniego oraz w czarnnej komedii Pretty Persuasion (Kochaj i mścij się 2005), w towarzystwie Evan Rachel Wood. W 2008 roku Josh Zuckerman wcielił się w postać Marka, w serialu Kyle XY na ABC Family. Rok później Josh Zuckerman zagrał w filmie Sex Drive rolę nastolatka, który udał się w podróż z dwójką przyjaciół aby spotkać się z dziewczyną, z którą rozmawiał online. Wcielił się także w postać Eddie Orlofsky w serialu Gotowe na wszystko. Josh Zuckerman zagrał również Maxa Millera w serialu CW 90210.

Josh Zuckerman – ciekawostki

Do roli w Austin Powers 3 Josh Zuckerman musiał ogolić swoją głowę.
Josh Zuckerman współpracował dwukrotnie z aktorką Angela Gacad. Oboje pojawili się w "Wonderful World of Disney": Geppetto (2000) i Surviving Christmas (2004).

Josh Zuckerman – nagrody

W 2002 roku Josh Zuckerman został nominowany do nagrody Young Artist Awards (Nagrody Młodych Artystów) w kategorii Najlepszy występ w filmie telewizyjnym lub specjalnym -główna rola męska za występ w filmie 'Twas the Night (2001) . Rok później również był nominowany do tej nagrody, jednakże w kategorii Najlepszy występ w filmie telewizyjnym, mini-serialu lub specjalnym – główna rola męska za rolę w filmie I Was a Teenage Faust (2002).

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ob5zn
d2ob5zn
d2ob5zn