Trwa ładowanie...
12-06-2006 12:15

Kajko i Kokosz przed wakacjami w kinach

Kajko i Kokosz przed wakacjami w kinach
d1kotsh
d1kotsh

Film "Kajko i Kokosz" po dwóch latach zmagań swoich twórców z technologią trójwymiarową wkrótce trafi nareszcie do kin - podaje "Życie Warszawy". Bohaterowie kultowego komiksu Janusza Christy zaistnieli w trzecim wymiarze, a przemówią głosami Macieja Stuhra i Cezarego Żaka. Zobaczymy ich na dużym ekranie jeszcze przed wakacjami.

Animowane produkcje 3D dopiero w Polsce raczkują. Jeżeli powstają, to najczęściej w krótkiej formie, tak jak głośna "Katedra" Tomka Bagińskiego, trwająca raptem sześć minut. Bywa też, że jako pełnometrażowe ambitne projekty kończą swój żywot na wstępnym etapie przygotowań.

Trójwymiarowy "Kajko i Kokosz" jest pierwszą tak długą, bo liczącą 15 minut, ukończoną animacją.

Film został zrealizowany na podstawie "Zamachu na Milusia" - jednego z albumów kultowej komiksowej serii autorstwa Janusza Christy. Jej bohaterowie - słynni, odważni i prawi słowiańscy wojowie - dzielnie bronią rodzinnego grodu Mirmiłowa przed atakami niecnych zbójcerzy. Przy okazji przeżywając liczne przygody wpisane w krajobraz kultury pogańskich Słowian. W trójwymiarowym filmowym projekcie wykorzystano jeden z epizodów - historię wielkiego jaja, z którego wykluwa się smok Miluś.

d1kotsh

Ożywienie postaci w 3D wymusiło spore zmiany w wizerunku bohaterów. Pokazywani najczęściej z półprofilu, Kajko i Kokosz w pełnym wymiarze okazali się nieco nieforemni. Dla przykładu, wielki nos Kokosza. Gdyby pozostał taki jak na rysunkach, w wersji "na wprost", zasłoniłby oczy woja.

Filmowy Kajko przemówił dzięki Maciejowi Stuhrowi, Kokoszowi głosu użyczył Cezary Żak. W projekcie wzięła też udział m.in. Agnieszka Kunikowska znana z roli Fiony w "Shreku".

Współscenarzystą został Bartosz Wierzbięta, brawurowo tłumaczący dialogi pełnometrażowych animacji, a także Janusz Sadza oraz reżyserzy: Daniel Zduńczyk i Marcin Męczkowski.

d1kotsh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1kotsh