Trwa ładowanie...
d1tcx18

Kanadyjskie sukienki

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
d1tcx18

„Kanadyjskie sukienki” to polski film fabularny z 2012 roku. Za reżyserię i scenariusz odpowiada Maciej Michalski, zaś muzykę skomponowali Maciej Michalski i Gabriel Kaczmarek. Z kolei produkcją zajął się Jakub Michalski. Polskim dystrybutorem jest Tongariro Releasing.

„Kanadyjskie sukienki” to saga rodzinna z kradzieżą biżuterii Poli Negri w tle. Historia została oparta na faktach. Na urodzinach Zofii przenosimy się w świat polskiej wsi z lat 80-tych. Urodziny te są wielką ucztą smaków, kolorów, ludzi tamtego czasu, ale przede wszystkim oczekiwaniem na przyjazd Amelii i Tadeusza - córki i męża mieszkających od 10 lat w Kanadzie.

Niespodziewanie Amelia przyjeżdża sama. Przenosząc się w przeszłość poznajemy prawdziwe powody jej wyjazdu i Kanadę daleką od wymarzonego ideału całej rodziny. Brutalna prawda o ojcu i niej samej ukrywana jest przed Zofią do ostatniego momentu, a to tylko początek zawiłych historii rodzinnych.

„Kanadyjskie sukienki” były dla reżysera powrotem do czasów dzieciństwa i wszystkiego, co ono za sobą niesie – zapachów, smaków, ludzi, kolorów, kobiet tworzących ognisko domowe. W związku z tym chciał, by główne role zagrały aktorki, które z tamtymi czasami mu się kojarzyły.

W filmie zatem wystąpili: Anna Seniuk jako Zofia, Ewa Kasprzyk – Barbara, Piotr Polk – Zygmunt, Elżbieta Jarosik – Bryzowa, Ewa Kolasińska – Pieczarkowa, Zofia Czerwińska – Stefka, Karolina Dryzner – Laura, Maria Winiarska, Wiktor Zborowski.

Kanadyjskie sukienki
Tytuł oryginalny

Kanadyjskie sukienki

Kraj produkcji

Polska

Rok produkcji

2012

Data światowej premiery

01.02.2013

Obsada
d1tcx18

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1tcx18
d1tcx18
d1tcx18