ycipk-ghvi0f
ycipk-ghvi0f

Kanadyjskie sukienki - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie
Podziel się

„Kanadyjskie sukienki” to polski film fabularny z 2012 roku. Za reżyserię i scenariusz odpowiada Maciej Michalski, zaś muzykę skomponowali Maciej Michalski i Gabriel Kaczmarek. Z kolei produkcją zajął się Jakub Michalski. Polskim dystrybutorem jest Tongariro Releasing.

„Kanadyjskie sukienki” to saga rodzinna z kradzieżą biżuterii Poli Negri w tle. Historia została oparta na faktach. Na urodzinach Zofii przenosimy się w świat polskiej wsi z lat 80-tych. Urodziny te są wielką ucztą smaków, kolorów, ludzi tamtego czasu, ale przede wszystkim oczekiwaniem na przyjazd Amelii i Tadeusza - córki i męża mieszkających od 10 lat w Kanadzie.

Niespodziewanie Amelia przyjeżdża sama. Przenosząc się w przeszłość poznajemy prawdziwe powody jej wyjazdu i Kanadę daleką od wymarzonego ideału całej rodziny. Brutalna prawda o ojcu i niej samej ukrywana jest przed Zofią do ostatniego momentu, a to tylko początek zawiłych historii rodzinnych.

„Kanadyjskie sukienki” były dla reżysera powrotem do czasów dzieciństwa i wszystkiego, co ono za sobą niesie – zapachów, smaków, ludzi, kolorów, kobiet tworzących ognisko domowe. W związku z tym chciał, by główne role zagrały aktorki, które z tamtymi czasami mu się kojarzyły.

ycipk-ghvi0f

W filmie zatem wystąpili: Anna Seniuk jako Zofia, Ewa Kasprzyk – Barbara, Piotr Polk – Zygmunt, Elżbieta Jarosik – Bryzowa, Ewa Kolasińska – Pieczarkowa, Zofia Czerwińska – Stefka, Karolina Dryzner – Laura, Maria Winiarska, Wiktor Zborowski.

ycipk-ghvi0f
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
ycipk-ghvi0f
ycipk-ghvi0f