Trwa ładowanie...
d13ghfb

Kari Wuhrer

Najnowsze informacje
4.6
(25 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Brookfield, Connecticut, USA

Filmografia:
d13ghfb

Aktorka i piosenkarka amerykańska. Zdobywczyni Feature Film Award na Nowojorskim Festiwalu Filmów Niezależnych. Kojarzona głównie z rolą Maggie Beckett z serialu telewizyjnego „Sliders: Piąty wymiar”.

Kari Samantha Wührer, znana jako Kari Wuhrer, urodziła się 28 kwietnia 1967 roku w Brookefield w Connecticut w Stanach Zjednoczonych. Nazwisko Wührer pochodzi z Niemiec. Rodzice Kari to matka Karin, księgowa oraz ojciec Andrew, policjant, często również sprzedawca samochodów. Jako czternastolatka Kari skradała się nocą po Manhattanie i śpiewała z zespołem. Miała zespół punkowy razem z grupą znacznie starszych od niej chłopaków. Grupa nazywała się Freudian Slip.

Dorastając z dwójką starszych przyrodnich sióstr i młodszym bratem, Kari zawsze chciała zwracać na siebie uwagę. W 1983 roku Kari przekonała matkę do zapisania jej do "Agencji Talentów Ford” na Manhattanie. Robiła karierę jako modelka. W 1988 roku była zatrudniona jako VeeJay (z Adamem Sandler) przez MTV w programie "Remote Control”.

W tym czasie Kari uczęszczała do nowojorskiego uniwersytetu dramatu i uczyła się u znanego nauczyciela, Uta Hagen’a. Chodziła również do Królewskiej Akademii Dramatu w Londynie. Kari spotkała swego męża, Daniela Salina, piosenkarza rockowego, w 1991 roku na wspólnym przyjęciu. Salin nagrywał punkową muzykę razem ze swoim zespołem, Ascot, w studiu w ich mieszkaniu z dwoma sypialniami w Hollywood.

Jej największa kariera rozpoczęła się, gdy otrzymała rolę Maggie Beckett w serialu „Sliders” (1997 rok). W sumie wystąpiła już w ponad 50 filmach, m.in : "Władca zwierząt 2" (1991), "Obsesja" (1995) z Jackiem Nicholsonem, "Przeklęty" (1996), "Anakonda" (1997) i "Atak pająków" (2001).

W 1999 roku nagrała swój debiutancki album 'Shiny', promocyjnym singlem był "There's a Drug". Kari ma trzy koty: Gato, Monkey i Houdini; potrafi grać na gitarze i na flecie. W 2002 roku usunęła implanty z piersi. Aktorka czasami występuje także jako: Kari Salin lub Kari Salin-Wuhrer. Kari miała niegdyś tatuaże, które jednak usunęła: pawie pióro na jej ramieniu i imię jej ex-męża na kostce. Jej największym hobby jest garncarstwo.

W latach 1995-1999 jej mężem był Daniel Salin. Z kolei w 2003 roku wyszła za mąż za Jamesa Scura. Ma z nim trójkę dzieci: syna Enzo (ur. 2004), córkę Evangeline Lotus (ur. 27.03.2006) oraz córkę Echo Luna (ur. 2008).

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13ghfb
d13ghfb
d13ghfb