Trwa ładowanie...
d2i2f7e

Katarzyna Cynke

Najnowsze informacje
4.0
(88 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Warszawa, Polska

Filmografia:

Drogówka (2013) (Krystyna)

Pokaż kotku, co masz w środku (2011) (Aneta)

SPAM (2004) (Monika)

Komisarz Alex () (Klaudia Puchała, żona Ryszarda)

Tak miało być () (Alicja)

Sprawa na dziś () (Aneta)

Trzeci oficer () (Ala)

Oficerowie () (Ala)

Oficer () (Ala)

Moje miejsce (2004)

Hel (2009) (Terapeutka Magda)

Dom zły (2008) (Maria Lisowska / Grażyna, żona Środonia)

Niezawodny system (2008) (młoda Maria)

Zabawa zabawa (2018) (Pielęgniarka Hanka)

Niania w wielkim mieście ()

d2i2f7e

Polska aktorka teatralna i filmowa. Sławę zawdzięcza występom w serialach "Oficerowie" i "Fałszerze. Powrót Sfory".

Katarzyna Cynke urodziła się 11 marca 1982 roku w Warszawie. Jest absolwentką XLI Liceum Ogólnokształcącego im. Joachima Lelewela w Warszawie. W 2005 roku ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną im. Leona Schillera w Łodzi.Występowała w Teatrze Nowym w Łodzi, działa tam na tzw. "Scenie Młodych". Obecnie jest aktorką Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi. W 2007 roku Cynke została uhonorowana Brylantem "Dziennika Łódzkiego".

Zadebiutowała w teatrze w 2004 roku w przedstawieniu "Skaza" w reżyserii Katarzyny Kasicy. W 2005 roku zagrała Sonię w "Swidrygajłowie" wg Fiodora Dostojewskiego, spektakl wyreżyserowany był przez Janusza Gajosa w Teatrze Studyjnym PWSFTviT w Łódzi. W tym samym roku wcieliła się w Marię w przedstawieniu "4 x Woyzeck" wg Georga Buchnera w reżyserii Waldemara Zawodzińskiego. Otrzymała za tę kreację drugą nagrodę na łódzkim XXIII Festiwalu Szkół Teatralnych. Także w 2005 roku wcieliła się w Annę w przedstawieniu "Bliżej" Patricka Marbera, w reżyserii Karoliny Szymczyk-Majchrzak. Rok później zagrała Konstancję Weber w "Amadeuszu" Petera Shaffera, w reżyserii Jana Machulskiego.

W 2003 roku zadebiutowała w telewizji, zagrała Anetę, asystentkę Henryka Wyrzykowskiego (Bronisław Wrocławski) w serialu "Sprawa na dziś". Akcja serialu rozrywała się w środowisku dziennikarzy telewizyjnych.* W kinie zadebiutowała w roku 2004 wcielając się w Monikę w niezależnym filmie Radosława Hendela pt. "Spam".* W 2006 roku zagrała Alę, partnerkę Romana Kruka (Artur Żmijewski) w serialu "Fałszerze. Powrót Sfory". W tym samym roku wcieliła się w podkomisarz Alicję Szymczyszyn w serialu "Oficerowie". Tę samą postać zagrała w kontynuacji, w serialu "Trzeci oficer" (2008).

W 2008 roku wcieliła się w Marię w filmie "Niezawodny system" Izabeli Szylko. W tym samym roku pojawiła się także w epizodzie w serialu "Teraz albo nigdy!". Rok później widzieliśmy ją w dwóch filmach kinowych: „Hel” oraz „Dom zły”.

Katarzyna Cynke przez jakiś czas spotykała się z aktorem Mariuszem Ostrowskim. Prywatnie woli w wolnych chwilach malować.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2i2f7e
d2i2f7e
d2i2f7e