Trwa ładowanie...
kate winslet

Kate Winslet wcieli się w rolę modelki, która została korespondentką wojenną

Kate Winslet zagra Lee Miller, modelkę "Vogue'a", która została korespondentką wojenną podczas II wojny światowej.

Share
Kate Winslet zagra Lee Miller
Kate Winslet zagra Lee MillerŹródło: East News
d1z79dq

Kate Winslet zagra Lee Miller, modelkę "Vogue'a" , która podczas II wojny światowej została korespondentką wojenną. Fotografowała okrucieństwa nazistów. Film wyreżyseruje Ellen Kuras, operatorka filmu "Zakochany bez pamięci" z 2004 r., w którym Kate Winslet zagrała razem z Jimem Carreyem. Kuras i Winslet od dawna planowały realizację wspólnego projektu.

Patryk Vega ujawni taśmy z politykami. Zdradził, skąd je ma i co na nich będzie

Lee Miller urodziła się w 1907 r. W dzieciństwie została zgwałcona, co odcisnęło piętno na całym jej życiu. Zmagała się z konsekwencjami zdrowotnymi i cierpiała na zespół stresu pourazowego. Jej ojciec, by zachęcić ją do akceptowania swojego ciała, fotografował ją nago, co wzbudzało sporo kontrowersji. W wieku 20 lat Miller rozpoczęła karierę w modelingu, za namową Conde Nasta. Choć pojawiała się na okładkach poczytnych magazynów i była fotografowana przez najlepszych fotografów, rzuciła karierę w modelingu i wyjechała do Paryża.

Lee Miller FORUM
Lee MillerŹródło: FORUM

Przez kilka lat współpracowała z Manem Rayem, z którym miała też romans. Pozowała do obrazów Pabla Picassa. W 1927 r. nawiązała współpracę z magazynem "Vogue". Gdy wybuchła II wojna światowa, została korespondentką. Dokumentowała barbarzyństwa nazistów. Lee Miller zmarła w 1977 r. Cierpiała na depresję i zmagała się z alkoholizmem.

d1z79dq

Kate Winslet powiedziała o słynnej modelce – fotografce: "To kobieta, którą strasznie podziwiam i bardzo się cieszę, że ją zagram. Ekstremalna kochanka, myślicielka, kucharka, dziewczyna z okładki 'Vogue'a', korepsondentka wojenna, ikona, matka".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1z79dq

Podziel się opinią

Share
d1z79dq
d1z79dq