Trwa ładowanie...
d4ncsxb

Kirk Douglas uratował życie Jamie Lee Curtis. Zaskakujące wyznanie aktorki

Minęło dopiero kilka dni od śmierci Kirka Douglasa. Na jaw wychodzą kolejne ciekawe informacje z życia legendarnego aktora.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kirk Douglas uratował życie Jamie Lee Curtis. Zaskakujące wyznanie aktorki
Kirk Douglas uratował życie Jamie Lee Curtis. Zaskakujące wyznanie aktorki (Getty Images)
d4ncsxb

Kirk Douglas nie żyje. Zmarł w wieku 103 lat

Kirk Douglas zmarł 5 lutego 2020 r. w wieku 103 lat w swoim domu w Beverly Hills w Kalifornii. O śmierci aktora poinformował jego syn, Michael Douglas.

"Z nieskrywanym smutkiem informujemy, że dziś w wieku 103 lat zmarł Kirk Douglas. Dla świata był legendą, aktorem złotego wieku filmów i filantropem, którego zaangażowanie w sprawiedliwość i wartości, w które wierzył, ustanowiły standardy, którym staramy się dorównać. Dla mnie i moich braci był po prostu Tatą, dla Catherine był wspaniałym teściem, dla swoich wnuków i prawnuków - kochającym dziadkiem, a dla żony - cudownym mężem. Tato, kocham cię i jestem dumny, że mogę być twoim synem" - napisał na Facebooku.

d4ncsxb

Kirk Douglas uznawany był za jedną z największych gwiazd tzw. złotej ery Hollywood. Aktor był trzykrotnie nominowany do Oscara za role pierwszoplanowe w filmach "Champion", "Piękny i zły" oraz "Pasja życia". W 1996 r. przyznano mu Nagrodę Akademii Filmowej za całokształt twórczości.

ZOBACZ TAKŻE: Kirk Douglas nie żyje. Fani składają na ulicy hołd aktorowi

Kirk Douglas uratował życie Jamie Lee Curtis

Legendarny aktor został pożegnany przez wiele gwiazd z branży filmowej. Jedną z nich była Jamie Lee Curtis, która opowiedziała ciekawą historię związaną z Kirkiem Douglasem.

d4ncsxb

"Kirk i Anne byli bardzo bliscy moim rodzicom. Występowali razem w filmie 'Wikingowie'. Wciąż pamiętam ten poranek, kiedy Kirk uratował mi życie. Podczas jazdy na moim trzykołowym rowerku wpadłam do basenu w trakcie jednej z imprez. Wtedy on wskoczył do środka i wyciągnął mnie stamtąd. Chodziłam do szkoły z jego synem, Erikiem, który zmarł w 2004 r. Mój tata również stracił syna, Nicholasa w 1994 r. Nasze rodziny zawsze trzymały się razem, niezależnie od sytuacji. Kirk jest idealnym wzorem dla nas wszystkich" - czytamy pod zamieszczonym zdjęciem.

d4ncsxb

Podziel się opinią

Share

d4ncsxb

d4ncsxb