Trwa ładowanie...
d3b11zl

Klient

Najnowsze informacje
3.5
(20 głosów)
Oceń:
11
4
d3b11zl
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

W filmie "Klient" młode małżeństwo musi nieoczekiwanie opuścić swoje mieszkanie. Wprowadzają się do użyczonego przez znajomego lokalu w centrum Teheranu, nie zdając sobie sprawy, kto był jego poprzednim najemcą.

„Klient” to nowy film Asghara Farhadiego, twórcy oscarowego „Rozstania”. Jeden z najwybitniejszych reżyserów światowego kina powraca z rozgrywającym się we współczesnym Teheranie thrillerem psychologicznym.

„Klient” otrzymał nagrody za najlepszy scenariusz i najlepszą rolę męską w Cannes, a także drugiego w karierze Farhadiego Oscara dla Najlepszego Filmu Nieanglojęzycznego.

Gdy w nowym mieszkaniu nieznany sprawca napada na kobietę, jej mąż rozpoczyna prywatne śledztwo. Mężczyzna usiłuje za wszelką cenę, bez pomocy policji, dotrzeć do agresora, by poznać motywy jego działania. Seria nieoczekiwanych wydarzeń w dramatyczny sposób zmieni życie małżonków.

„Klient” to pełna napięcia opowieść o dwójce kochających się ludzi i o tym, jak seria drobnych, pozornie właściwych decyzji potrafi zachwiać ich związkiem.

Klient
Tytuł oryginalny

Forushande

Gatunek

dramat

Kraj produkcji

Francja, Iran

Rok produkcji

2016

Data polskiej premiery

21.04.2017

Czas trwania

125 min.

Reżyser
Scenarzysta
Obsada

Podziel się opinią

11
4

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3b11zl
d3b11zl
d3b11zl