Trwa ładowanie...
d3tclvd

Kochanek królowej

Najnowsze informacje
3.1
(15 głosów)
Oceń:
2
1
d3tclvd

"Kochanek królowej" (oryg. “En kongelig affære”, tytuł międzynarodowy - A Royal Affair) to duński melodramat historyczny z 2012 roku, wyreżyserowany przez Nikolaja Arcela, który również napisał scenariusz do swojego obrazu. Film startował w konkursie na 62. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Berlinale. Mikkel Følsgaard otrzymał wówczas Srebrnego Niedźwiedzia za najlepszego aktora, a Nikolaj Arcel i Rasmus Heisterberg za scenariusz.

Akcja filmu rozgrywa się w XVIII wieku na dworze króla Danii, Chrystiana VII Oldenburga i dotyczy romansu królowej ze swoim lekarzem. Johann Friedrich Struensee, miejski lekarz i lekarz ubogich, towarzyszy królowi Danii w 1768 roku podczas jego podróży po Europie. Podczas podróży, zyskuje zaufanie władcy i zostaje jego osobistym lekarzem. Królowa Karolina Matylda Hanowerska zakochuje się w przystojnym medyku, który coraz bardziej ingeruje w sprawy państwowe. Ostatecznie, reformator kończy przed sądem. Historia ta wydarzyła się naprawdę.

W rolach głównych w filmie wystąpili: Mads Mikkelsen jako Johann Friedrich Struensee, Alicia Vikander - Karolina Matylda Hanowerska, Mikkel Følsgaard - Chrystian VII Oldenburg, David Dencik - Ove Høegh-Guldberg, Søren Malling, Trine Dyrholm - Juliane Marie, Cyron Bjørn Melville - Enevold Brandt.

Kochanek królowej
Tytuł oryginalny

Kongelig Affaere, En

Gatunek

historyczny, melodramat

Kraj produkcji

Dania

Rok produkcji

2012

Data światowej premiery

21.09.2012

Czas trwania

128 min.

Obsada

Podziel się opinią

2
1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3tclvd
d3tclvd
d3tclvd