Trwa ładowanie...
d1t0doz

Kochanek królowej

Najnowsze informacje
3.1
(15 głosów)
Oceń:
2
1
d1t0doz

"Kochanek królowej" (oryg. “En kongelig affære”, tytuł międzynarodowy - A Royal Affair) to duński melodramat historyczny z 2012 roku, wyreżyserowany przez Nikolaja Arcela, który również napisał scenariusz do swojego obrazu. Film startował w konkursie na 62. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Berlinale. Mikkel Følsgaard otrzymał wówczas Srebrnego Niedźwiedzia za najlepszego aktora, a Nikolaj Arcel i Rasmus Heisterberg za scenariusz.

Akcja filmu rozgrywa się w XVIII wieku na dworze króla Danii, Chrystiana VII Oldenburga i dotyczy romansu królowej ze swoim lekarzem. Johann Friedrich Struensee, miejski lekarz i lekarz ubogich, towarzyszy królowi Danii w 1768 roku podczas jego podróży po Europie. Podczas podróży, zyskuje zaufanie władcy i zostaje jego osobistym lekarzem. Królowa Karolina Matylda Hanowerska zakochuje się w przystojnym medyku, który coraz bardziej ingeruje w sprawy państwowe. Ostatecznie, reformator kończy przed sądem. Historia ta wydarzyła się naprawdę.

W rolach głównych w filmie wystąpili: Mads Mikkelsen jako Johann Friedrich Struensee, Alicia Vikander - Karolina Matylda Hanowerska, Mikkel Følsgaard - Chrystian VII Oldenburg, David Dencik - Ove Høegh-Guldberg, Søren Malling, Trine Dyrholm - Juliane Marie, Cyron Bjørn Melville - Enevold Brandt.

Kochanek królowej
Tytuł oryginalny

Kongelig Affaere, En

Gatunek

historyczny, melodramat

Kraj produkcji

Dania

Rok produkcji

2012

Data światowej premiery

21.09.2012

Czas trwania

128 min.

Obsada
d1t0doz

Podziel się opinią

2
1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1t0doz
d1t0doz
d1t0doz