Trwa ładowanie...
09-05-2006 12:11

'Kod da Vinci' zobaczą biskupi i kardynałowie

'Kod da Vinci' zobaczą biskupi i kardynałowie
d3fv3ex
d3fv3ex

Kontrowersyjny według Kościoła film Kod da Vinci zamierzają obejrzeć kardynał Tarcisio Bertone, arcybiskup Genui i były sekretarz Kongregacji nauki wiary.

Wiadomość ta wywołała spore zainteresowanie, ponieważ kardynał w ubiegłym roku apelował do wiernych o bojkot powieści Dana Browna i krytykował tych katolików, którzy ją czytali.

W rozmowie z dziennikarzami arcybiskup Genui oświadczył, że nie wyklucza obejrzenia filmu według książki, którą określił kiedyś zbiorem fałszerstw wymierzonych przeciwko Kościołowi. Kardynał nie zmienił zdania co do biznesu związanego z "Kodem Leonarda da Vinci". ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z FILMOWEGO 'KODU DA VINCI' - Judasz sprzedał Jezusa za trzydzieści srebrników, tu sprzedaje się najzwyklejsze kłamstwo o Jego życiu za czterdzieści milionów dolarów. Hańba - powiedział Tarcisio Bertone.

Jakiś czas temu kardynał przyznał jednak, że jego krytyka powieści mogła przyczynić się do jej powodzenia. Zaznaczył że nadal uważa, iż książka jest szkodliwa. Dodał, że chciałby zobaczyć, co by się stało, gdyby Brown napisał podobną książkę na temat Mahometa.

Kod da Vinci w kinach już od 19 maja. Film wchodzi do kin pod patronatem medialnym Wirtualnej Polski.

d3fv3ex
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3fv3ex