Trwa ładowanie...
dmd1tsz

Kodeks 46

Najnowsze informacje
3.4
(88 głosów)
Oceń:
1
dmd1tsz

Akcja filmu rozgrywa się w bliskiej przyszłości w Szanghaju, w świecie, w którym metody kontrolowania obywateli rosną wraz z rozwojem technologicznym. Podział embrionów i zapłodnienie in-vitro są na porządku dziennym, więc konieczna jest ścisła kontrola nad przyszłymi rodzicami w celu uniknięcia genetycznych mezaliansów (te sytuacje reguluje właśnie tytułowy Kodeks 46).

Wolność obywateli ogranicza również konieczność posiadania specjalnych dokumentów („papelli”), umożliwiających nie tylko podróżowanie, ale i przebywanie w mieście. Bez nich można mieszkać tylko na pustyni, która rozciąga się wokół granic miasta i stanowi miejsce zesłania dla wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przeciwstawili się systemowi.

Pewnego dnia w ogromnej korporacji Sfinks, zajmującej się wydawaniem „papelli” pojawia się rządowy detektyw Will, którego zadaniem jest odnalezienie fałszerza dokumentów. Winowajczynią okazuje się jedna z młodych pracownic - Maria.

Detektyw natychmiast ulega zauroczeniu. Romans komplikuje jednak fakt, że śledztwo jest w toku, a Maria jest sklonowana z genotypu matki Willa...

Kodeks 46
Tytuł oryginalny

Code 46

Gatunek

romans, sci-fi

Kraj produkcji

Wielka Brytania

Rok produkcji

2003

Data światowej premiery

07.10.2005

Czas trwania

92 min.

Obsada

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dmd1tsz
dmd1tsz
dmd1tsz