Trwa ładowanie...
ycipk-1sren3
ycipk-1sren3

Kodeks 46 - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie
Podziel się

Akcja filmu rozgrywa się w bliskiej przyszłości w Szanghaju, w świecie, w którym metody kontrolowania obywateli rosną wraz z rozwojem technologicznym. Podział embrionów i zapłodnienie in-vitro są na porządku dziennym, więc konieczna jest ścisła kontrola nad przyszłymi rodzicami w celu uniknięcia genetycznych mezaliansów (te sytuacje reguluje właśnie tytułowy Kodeks 46).

Wolność obywateli ogranicza również konieczność posiadania specjalnych dokumentów („papelli”), umożliwiających nie tylko podróżowanie, ale i przebywanie w mieście. Bez nich można mieszkać tylko na pustyni, która rozciąga się wokół granic miasta i stanowi miejsce zesłania dla wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przeciwstawili się systemowi.

Pewnego dnia w ogromnej korporacji Sfinks, zajmującej się wydawaniem „papelli” pojawia się rządowy detektyw Will, którego zadaniem jest odnalezienie fałszerza dokumentów. Winowajczynią okazuje się jedna z młodych pracownic - Maria.

Detektyw natychmiast ulega zauroczeniu. Romans komplikuje jednak fakt, że śledztwo jest w toku, a Maria jest sklonowana z genotypu matki Willa...

Tytuł oryginalny

Code 46

Gatunek

romans, sci-fi

Kraj produkcji

Wielka Brytania

Rok produkcji

2003

Data światowej premiery

07.10.2005

Czas trwania

92 min.

Obsada

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku

ycipk-1sren3
ycipk-1sren3
ycipk-1sren3