Trwa ładowanie...
18-09-2009 16:13

Kolejna edycja programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

Kolejna edycja programu Nowe Horyzonty Edukacji FilmowejŹródło: Jupiterimages
d24wxup
d24wxup

Specjalne pokazy dla nauczycieli filmu pt. "Dzieci Ireny Sendlerowej" zainaugurowały tegoroczną edycję programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Pokazy potrwają do 24 września.

W programie, organizowanym przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty oraz wydawnictwo Nowa Era, uczestniczą kina z 17 polskich miast. Do uczestnictwa w projektach zgłosiło się już ponad 6 tys. nauczycieli - poinformował PAP koordynator projektu w Warszawie Maciej Jakubczyk.

Do końca września szkoły mogą zgłaszać chęć uczestnictwa w projektach, wybierając cykle dostosowane do wieku uczniów oraz tematyki, która interesuje daną placówkę. Każdy cykl będzie składał się z dziewięciu spotkań, które potrwają do końca czerwca. Będą organizowane raz w miesiącu.W programie pokazywane będą zarówno filmy współczesne, jak i klasyka kina.

d24wxup

Na każdy cykl ma się składać wprowadzenie do filmu, jego projekcja oraz - dla chętnych - dyskusja z gościem po zakończeniu pokazu. Filmy z wybranego cyklu będą połączone ze sobą tematycznie. Po każdym spotkaniu nauczyciele będą otrzymywać materiały dydaktyczne do wykorzystania podczas zajęć.

Maciej Jakubczyk poinformował PAP, że do uczestnictwa w projektach zgłosiło się już ponad 10 tys. uczniów, w tym ponad 5 tys. w Warszawie. Organizatorzy spodziewają się, że do końca miesiąca liczba zapisanych uczniów co najmniej się podwoi.

Celem projektu jest zainteresowanie dzieci i młodzieży sztuką filmową oraz włączenie jej w szkolną edukację. Organizatorzy chcieliby zwrócić uwagę nauczycieli, że nauka o sztuce filmowej i poprzez film oraz kształcenie ogólnej wrażliwości odbywać się może nie tylko w szkole.

Honorowym Patronem Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej jest minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski.

d24wxup
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d24wxup