Trwa ładowanie...
Aktualności

Kolejne dwa sezony "Peaky Blinders"

Share
Kolejne dwa sezony "Peaky Blinders"
d9eavx2

Stacja BBC zamówiła dwa kolejne sezony serialu "Peaky Blinders".

Zarówno czwarty jak i piąty sezon będzie składać się z 6 odcinków. Scenariusz pisze twórca projektu Steven Knight.

"Peaky Blinders" to epicki dramat gangsterski, osadzony w latach 20. XX wieku w powojennym Birmingham. Serial zasłynął z inspirującego połączenia kina gangsterskiego w kostiumie i współczesnej muzyki. Na ścieżce dźwiękowej można usłyszeć m.in. utwory Davida Bowiego, który był wielkim fanem serialu, a także Nicka Cave'a czy PJ Harvey.

d9eavx2

Bohaterami są członkowie rodziny Shelby, która po I wojnie światowej kieruje Peaky Blinders - jedną z najsilniejszych i najbardziej bezwzględnych grup przestępczych w Anglii. Gangiem rządzi Thomas Shelby (Cillian Murphy), który dzięki skradzionemu transportowi broni wychodzi z podziemnego półświatka i rozwija sieć legalnych interesów. Z czasem Peaky Blinders rozszerzają swoje wpływy na południe Anglii, a zwłaszcza Londyn. Legalne i nielegalne firmy uczyniły Shelbych bogatszymi, niż kiedykolwiek o tym marzyli.

Obecnie emitowany jest trzeci sezon. W Polsce będzie można go oglądać w przyszłym miesiącu na Ale kino+. Emisja dwóch pierwszych odcinków nowej odsłony "Peaky Blinders" została zaplanowana na 12 czerwca, na godz. 20:10. Premierę 3. sezonu poprzedzi maraton z sezonem 2. (sobota, 11 czerwca, od godz. 20:10).

d9eavx2

Podziel się opinią

Share
d9eavx2
d9eavx2