Trwa ładowanie...
Aktualności

Koncert muzyki filmowej Włodka Pawlika w Janowcu nad Wisłą

Share
Koncert muzyki filmowej Włodka Pawlika w Janowcu nad Wisłą
d44ue35

Utwory autorstwa cenionego kompozytora i pianisty Włodka Pawlika, skomponowane do filmów "Pora umierać" Doroty Kędzierzawskiej, "Straż nocna" Petera Greenawaya i "Wichry Kołymy" Marleen Gorris złożą się na piątkowy koncert tego artysty w Janowcu nad Wisłą (woj. lubelskie).

Pianista wystąpi na Zamku w Janowcu, w ramach Festiwalu Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi". Festiwal ten odbywa się w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą - rozpoczął się 2 sierpnia, a zakończy się 9 sierpnia.

Pawlikowi towarzyszyć będą podczas koncertu kontrabasista Paweł Pańta, perkusista Cezary Konrad oraz Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej pod batutą Adama Klocka.

d44ue35

Oprócz muzyki filmowej, Pawlik zaprezentuje w Janowcu wybrane utwory ze swej znanej płyty "Anhelli" oraz kompozycje zainspirowane sonetami Szekspira.

Włodek Pawlik (ur. 1958 w Kielcach) komponuje muzykę symfoniczną, filmową, jazzową, wokalną i kameralną. Koncertował w wielu krajach - m.in. w USA, we Włoszech i w Australii. Występował m.in. wspólnie z legendarnym amerykańskim trębaczem jazzowym, Randym Breckerem, z którym współpracuje od kilkunastu lat. W 1995 r. ci dwaj artyści wyruszyli razem w trasę koncertową po Europie i nagrali płytę "Turtles", którą prestiżowy amerykański magazyn "Down Beat" określił jako wybitną.

Pawlik ma w dorobku 16 autorskich płyt, wśród nich album "Anhelli", za który zdobył w 2006 r. Nagrodę TVP Kultura.

Jest autorem wysoko ocenionego misterium "Stabat Mater", będącego połączeniem chorału gregoriańskiego i jazzu. Kompozycja ta znalazła się na płycie "Musica Sacra", którą nagrodzono Fryderykiem 2005 w kategorii album roku - muzyka wokalna.

d44ue35

Stworzył także suitę jazzową "Tykocin" - składającą się z sześciu części oryginalną kompozycję w konwencji jazzu symfonicznego, z elementami nawiązującymi do muzyki żydowskiej i polskiego folkloru. W październiku suita trafi do sprzedaży na płytach CD, wydawcą płyty będzie Polskie Radio.

Za muzykę do filmu "Pora umierać" Doroty Kędzierzawskiej otrzymał nominację do Polskich Nagród Filmowych Orły 2008.

d44ue35

Podziel się opinią

Share
d44ue35
d44ue35