Trwa ładowanie...
pogromcy mitów
24-10-2015 17:35

Koniec z ''Pogromcami mitów''

Koniec z ''Pogromcami mitów''
d2prlhf
d2prlhf

Z telewizyjnej anteny ma wkrótce zniknąć popularnonaukowy program "Prawda czy fałsz - pogromcy mitów", w którym gospodarze rozprawiali się z wieloma filmowymi sztuczkami i miejskimi legendami.

W kolejnych odcinkach "Pogromców mitów" eksperci od efektów specjalnych Adam Savage i Jamie Hyneman za pomocą naukowych metod sprawdzali prawdziwość i wykonalność różnych rozwiązań znanych widzom z ekranów kin i telewizorów. Testom poddawano sztuczki Waltera White'a z "Breaking Bad", filmy o rekinach, kino sensacyjne (w tym serię o Jamesie Bondzie), a niedawno "Gwiezdne wojny". Gościnnie w programie pojawiały się gwiazdy - m.in. Seth Rogen, James Cameron, Aaron Paul, Vince Gilligan, Sophia Bushand, a nawet prezydent Barack Obama.

Łączący zabawę z popkulturą i nauką show wymyślił producent Peter Rees w 2002 roku. Pierwszy odcinek nadano na antenie Discovery w styczniu 2003 roku. Sezon, którego emisja rozpocznie się w styczniu 2016 roku, zamknie produkcję. Później widzom zostanie udostępniona biblioteka z archiwalnymi odcinkami - w sumie będzie ich 248. Savage i Hyneman oraz ich współpracownicy zakończą swoją przygodę z programem po 2950 eksperymentach, 900 eksplozjach i 1050 mitach.

d2prlhf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2prlhf