Trwa ładowanie...
01-03-2016 14:28

Konkurs Filmów Krótkometrażowych Sundance Channel 2016

Konkurs Filmów Krótkometrażowych Sundance Channel 2016Źródło: East news
drhc15q
drhc15q

Sundance Channel ogłosił dzisiaj rozpoczęcie Konkursu Filmów Krótkometrażowych Sundance Channel 2016. Film, który zdobędzie Nagrodę Jury zostanie pokazany podczas Sundance Channel w tym roku oraz będzie miał swoją premierę na Festiwalu Filmowym Sundance w Londynie, który odbędzie się w dniach 2-5 czerwca. Zakwalifikowane do finału filmy, zostaną również wyemitowane w czerwcu w Warszawie podczas imprezy Master Class (więcej szczegółów wkrótce). Do grona partnerów Sundance Channel dołączyła spółka Vimeo®, która ufundowała przyznawaną przez widzów i fanów Nagrodę Publiczności Vimeo®. Partnerami wspierającymi konkurs są także platforma nc+ oraz operatorzy: UPC, Multimedia Polska, INEA i TOYA. Zaś partnerem strategicznym Master Class jest portal Wirtualna Polska.

Zgłoszenia do Konkursu Filmów Krótkometrażowych Sundance Channel 2016 można składać od 15 marca do 18 kwietnia na stronie scshorts.com. Film musi zostać zgłoszony przez producenta lub reżysera filmu, który jest w stanie przedstawić dowód zameldowania w Polsce. Film nie może trwać dłużej niż 15 minut i musi zostać dostarczony w wersji z angielskimi napisami, jeśli użyty język jest inny niż angielski. Zgłoszenia muszą być zgodne z oficjalnymi zasadami Sundance Channel oraz wymogami technicznymi, które są dostępne na stronie internetowej. Więcej informacji oraz szczegóły techniczne można znaleźć w filmie instruktażowym zamieszczonym na stronie konkursowej Sundance Channel.

Harold Gronenthal - Executive Vice President, Programming & Operations w AMC Global i Sundance Channel Global powiedział: „Konkurs Filmów Krótkometrażowych Sundance Channel odzwierciedla prawdziwego ducha Sundance Channel. Jako kanał wspierający kino niezależne, Sundance Channel jest idealną platformą do wspierania i pokazywania wielkich talentów filmowych w Europie. Cieszymy się, że w ramach współpracy z Instytutem Sundance zaprezentujemy laureata Nagrody Jury w Londynie w czerwcu tego roku oraz że możemy być partnerami z Vimeo, oferując fanom możliwość przyznania Nagrody Publiczności Vimeo. Cieszymy się również, że możemy wspierać konkurs, współpracując z portalem Wirtualna Polska, platformą nc+ oraz operatorami: UPC, Multimedia Polska, INEĄ i TOYĄ.”

Mike Plante - Senior Programmer Festiwalu Filmowego Sundance, powiedział: „Konkurs Filmów Krótkometrażowych Sundance to świetny sposób na zwrócenie uwagi na medium jakim jest film krótkometrażowy, który oferuje twórcom filmowym unikalną przestrzeń do kreatywnego opowiadania historii. Z niecierpliwością czekamy na obejrzenie wszystkich filmów.”

drhc15q

W Konkursie Filmów Krótkometrażowych Sundance Channel zostaną przyznane dwie nagrody. Nagroda Jury zostanie przyznana w oparciu o kilka kryteriów, takich jak: kreatywność, wartość rozrywkowa, oryginalny sposób opowiadania historii, czy walory produkcyjne. W jury, na czele którego stanie Mike Plante z Instytutu Sundance, zasiądzie Harold Gronenthal z Sundance Channel Global, Jordan McGarry, Director of Curation w Vimeo®,Patrycja Gołos z UPC, Anna Janusz z Multimedia Polska, Jarosław Pijanowski z INEA oraz Andrzej Pasowski z TOYA. Zdobywca Nagrody Jury otrzyma bilety dla dwóch osób na pokaz swojego filmu podczas tegorocznego Festiwalu Filmowego Sundance w Londynie. Zwycięski film zostanie również wyemitowany na kanale Sundance Channel w tym roku. Dodatkowo podczas Festiwalu fani kina niezależnego za pośrednictwem Internetu wyłonią laureata Nagrody Publiczności Vimeo®. Twórca filmu, który uzyska największą liczbę głosów otrzyma aparat cyfrowy oraz 12-miesięczną subskrypcję Vimeo® Pro. Głosowanie na Nagrodę
Publiczności Vimeo® odbędzie się w dniach 20 - 30 kwietnia. Zwycięzcy w kategorii Nagroda Jury Konkursu Filmów Krótkometrażowych Sundance Channel oraz Nagroda Publiczności Vimeo® zostaną ogłoszeni w maju.

O Sundance Channel
Sundance Channel realizuje misję wspierania kreatywności sformułowaną przez jego założyciela Roberta Redforda. Jest to kanał telewizyjny dla niezależnie myślących widzów poszukujących czegoś nowego. Odważny, pomysłowy i bezkompromisowy Sundance Channel oferuje widzom różnorodny i ciekawy wybór wysokiej jakości filmów niezależnych i dokumentalnych oraz oryginalnych programów. Poza szeroką dystrybucją na terenie Ameryki Północnej Sundance Channel jest dostępny na terenie Europy, Azji, Ameryki Łacińskiej, Afryki Północnej oraz na Bliskim Wschodzie. Kanał należy i jest obsługiwany przez spółkę AMC Networks International (globalny oddział AMC Networks). Sundance Channel jest marką dostępną w wersji HD, która cieszy się wysokim uznaniem i przyciąga rzesze widzów na wielu platformach.

Więcej informacji na temat Sundance Channel w Polsce można znaleźć na stronach:
www.sundancechannel.pl
www.facebook.com/sundancepl

drhc15q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
drhc15q