Trwa ładowanie...
Aktualności

Kowalewski nie dostaje ról

Share
Krzysztof Kowalewski
Krzysztof KowalewskiŹródło: Kapif.pl
d1fd7b1

[

]( http://www.efakt.pl )
Krzysztof Kowalewski( 73 l.), to legenda polskiej komedii. Ale ostatnio świat filmu jakby o nim zapomniał

d1fd7b1

Aktor ubolewa, że nie dostaje w ogóle interesujących propozycji. Dlaczego? – Teraz nikt nie potrafi zrobić dobrej komedii – wyjaśnia w rozmowie z Faktem.

Kto pamięta kultowego „Misia”, „Rozmowy kontrolowane” czy „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz”, ten dobrze wie, że Krzysztof Kowalewski jednym gestem czy miną potrafi rozbawić publiczność do łez. Filmy z jego udziałem bawią kolejne pokolenia, a wielu fanów zna niemal na pamięć kwestie odgrywane przez jego bohaterów.

Ale ostatnio dobrych komedii jest w polskim filmie jak na lekarstwo. A i pan Krzysztof coraz rzadziej pojawia się na dużym ekranie. Dlaczego tak się dzieje? – Od bardzo dawna nie widziałem dobrego scenariusza komediowego – mówi pan Krzysztof w rozmowie z Faktem. – Teraz nikt nie potrafi zrobić porządnej komedii. A przecież jest mnóstwo powodów do śmiechu – dodaje.

To prawda, absurdów w życiu codziennym przecież nie brakuje. Ale najwyraźniej scenarzyści wolą do znudzenia przerabiać amerykańskie seriale, które najczęściej są po prostu mało zabawne. Kowalewski ma pomysł na dobrą komedię. – Bohaterami mogliby być polscy politycy, mam o nich jak najgorsze zdanie – mówi aktor.

d1fd7b1

– Oczywiście nie tylko Lepper byłby dobrym materiałem na rolę, bo chama zagrać najłatwiej. Ja mógłbym zagrać prawie każdego. Tylko niech wreszcie ktoś da mi wreszcie przyzwoity scenariusz! – apeluje zdesperowany Kowalewski.

Polecamy w wydaniu internetowym efakt.pl:

<a href="http://www.efakt.pl/Jablczynska-pod-woda,artykuly,61936,1.html" target="_blank" ="window.open(this.href);return false;">Jabłczyńska pod wodą

d1fd7b1

Podziel się opinią

Share
d1fd7b1
d1fd7b1