Trwa ładowanie...
d2tg5a7

Królowie lata

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Share
d2tg5a7

Królowie lata to uroczy i szczery obraz najdziwniejszych momentów dojrzewania. Bohaterami filmu są Joe, Patrick i Biaggio, którzy właśnie skończyli 15 lat i mają dość słuchania rodziców. Tego lata chcą spróbować wszystkiego, wziąć życie w swoje ręce i stać się mężczyznami. We trzech uciekają do lasu, budują dom i żyją jak królowie. Przynajmniej taki był plan… Wszystko komplikuje się, kiedy w leśnym domu pojawia się piękna Kelly, wspólny obiekt westchnień Joe i Patricka.

Królowie lata to projekt, który narodził się w wyobraźni Chrisa Galletty – pomysłodawcy skeczy i dowcipów w The Late Show Davida Lettermana. Po inspirację sięgnął on do dzieciństwa spędzonego na Staten Island. Przywołując wspomnienia, zadał sobie pytanie – Co stałoby się, gdyby grupka nastolatków spróbowała samodzielnie prowadzić dom? Czy to mogłoby się udać? Poleganie na samym sobie jest o wiele trudniejsze, niż sądzimy – mówi Galletta. Reżyser Jordan Vogt-Roberts zakochał się w przygotowanym przez niego scenariuszu. Ten tekst trafił do mnie przypadkiem – wspomina – Przez całą lekturę szczerze i głośno się śmiałem. Był naprawdę wyjątkowy. Dorastanie także i dla mnie było najbardziej bolesnym, dziwacznym i okropnym czasem w moim życiu, ale to właśnie ten czas czyni nas tym, kim jesteśmy teraz. Sposób, w jaki radzimy sobie z tym etapem determinuje sposób, w jaki później radzimy sobie z życiem – konstatuje Vogt-Roberts.

Królowie lata zachwycili polską publiczność podczas poznańskiego festiwalu Transatlantyk. Film okrzyknięto również odkryciem tegorocznego festiwalu w Sundance.

Królowie lata
Tytuł oryginalny

Kings of summer, The

Gatunek

komedia

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2013

Data światowej premiery

30.08.2013

Czas trwania

93 min.

Obsada
d2tg5a7

Podziel się opinią

Share
d2tg5a7
d2tg5a7
d2tg5a7
d2tg5a7