Trwa ładowanie...
d5tvs6w

Krzysztof Chamiec

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Miejsce urodzenia:

Andruga, Polska

Filmografia:

Asterix kontra Cezar (1999) (Cezar)

Mulan (1998) (Cesarz)

Złoto (1961) (Piotr)

Weekend z dziewczyną (1968) (dr Stanny)

Martwa fala (1970) (chief)

Rodzina Milcarków (1962) (Kurt Henke)

Szkoda twoich łez (1983) (Zygmunt Modecki)

Życie na gorąco () (Adolfo Tomassini)

Polonia Restituta (serial) () (Ignacy Jan Paderewski)

Karabiny (1981) (Komendant leśnych)

Własna wina (1979) (Pisarz)

To ja zabiłem (1974) (Prokurator Sadzewicz)

Niedziela sprawiedliwości (1965) (Prokurator Deruga)

Kochajmy syrenki (1966) (Stepczak)

Kazimierz Wielki (1975) (Kazimierz III Wielki)

Barwy walki (1965) (podporucznik Kruk)

Spóźnieni przechodnie (1962) (Piotr, mąż Zofii)

d5tvs6w

Krzysztof Chamiec był polskim aktorem występującym zarówno na deskach teatrów jak i w produkcjach telewizyjnych. Ukończył studia ekonomiczne na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W marcu 1949 roku miał swój debiut w lubelskim Teatrze Muzycznym, gdzie występował do 1951 roku. Do 1955 roku zagościł w teatrach Gniezna oraz Kalisza. W II połowie lat 50. XX wieku grał w szczecińskim Teatrze Dramatycznym oraz w Starym Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie. Początek lat 60. to role w łódzkim Teatrze im. Stefana Jaracza, a koniec tamtejszej dekady to rozpoczęcie przygody ze stołecznymi teatrami - Klasycznym, Ateneum, Narodowym, Polskim oraz Na Woli.

W filmie po raz pierwszy wystąpił w 1961 roku kiedy to wcielił się w rolę hrabiego Alfreda Łaskiego w "Komediantach" w reżyserii Mari Kaniewskiej. Na przestrzeni wielu lat swojej kariery aktor wcielał się regularnie w rolę oficerów, ludzi wykształconych, dyplomatów czy postaci historycznych.

W latach 80. został uhonorowany m.in Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, srebrnym medalem „Za Zasługi dla Obronności Kraju” oraz Złotym Ekranem.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d5tvs6w
d5tvs6w
d5tvs6w
d5tvs6w

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj