Trwa ładowanie...
d2vom3r
Aktualności

Ksiądz z serialu TVP "Plebania" w animacji Bessona

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Włodzimierz Matuszak
Włodzimierz Matuszak (Monolith Films)
d2vom3r

Milowicz, Olbrychski, Matuszak - oto gwiazdy w polskiej wersji językowej filmu "Artur i zemsta Maltazara".

Od wielu lat sprawuje opiekę nad kilkoma tysiącami duszyczek w telewizyjnym Tulczynie – jako proboszcz na tamtejszej „Plebanii”. W serialu TVP Włodzimierz Matuszak wciela się w postać księdza cieszącego się wśród parafian dużym autorytetem. W paradokumentalnym filmie BBC "D-Day To Berlin" miał okazję zamienić sutannę na mundur feldmarszałka Rommla, zaś w polskiej produkcji "PitBull" i "PitBull II" na mundur generała policji.

Wystąpił także w serialach "Twarzą w twarz" i "Teraz albo nigdy". Począwszy od jesieni 2005, w każdą środę wraz z Magdą Olszewską prowadził na antenie telewizyjnej Jedynki program publicystyczno-społeczny "Popołudnie z Jedynką". W 2007 telewidzowie mieli okazję obejrzeć go w zupełnie nowej roli w programie Telewizji Polsat "Jak Oni Śpiewają". Udział w 10 kolejnych odcinkach programu zaowocował między innymi wykonaniami takich przebojów jak "Felicita", "Jej portret" czy "Takie Tango".

d2vom3r

Jego głos można także usłyszeć w polskiej wersji językowej filmowego hitu "Artur i Minimki" Luca Bessona oraz jej kontynuacji "Artur i zemsta Maltazara", gdzie wciela się w postać Archibalda, dziadka głównego bohatera. Casting głosów do obu części przeprowadzany był pod czujnym okiem samego reżysera, który oprócz Matuszaka zdecydował się zaangażować także inne charakterystyczne wokale: Michała Milowicza (który gra Maxa, najbardziej wyluzowanego wśród Minimków; w wersji anglojęzycznej głosu użycza popularny raper Snoop Dogg) oraz Daniela Olbrychskiego (tytułowy Maltazar; w wersji anglojęzycznej głosu użycza legenda rocka, Lou Reed).

d2vom3r

Podziel się opinią

Share
d2vom3r
d2vom3r